LES 6: Schrijfopdracht

LES 6: Schrijfopdracht
1
Les 6: Schrijfopdracht
Vakken
Nederlands, PAV, humane wetenschappen
Eindtermen
Sociale vaardigheden, burgerzin, ICT, vakoverschrijdend, samenwerken, kritisch denken
Materiaal
Pen en papier
Methodiek
Analyse van informatie
Argumentatie
Omzetten van informatie naar een tekstvorm
Lesduur
200 minuten (100 minuten als de leerlingen al voorkennis hebben van het thema)
Doelstelling
De klas selecteert een initiatief uit de speeddating dat zij wil realiseren op school en schrijven hier een
tekst over.
Lesverloop
© Carleton.edu
Deel 1: de leerlingen selecteren een initiatief uit de speeddating en denken na over hoe zij dit kunnen
realiseren op school.
Deel 2: schrijfen van een opinietekst.
2
Deel 1: selectie van een initiatief
Maak een overzicht van de partners die aanwezig waren op de speeddating.
Iedere leerling schrijft haar/zijn voorkeur op papier.
Discussier en beargumenteer je keuze klassikaal.
Kies met de klas één initiatief en formuleer jullie voorstel.
Beargumenteer je keuze met de juiste argumenten.
Denk hierbij ook na over de volgende vragen:
• Hoe gaan we dit realiseren?
• Welke rol kan de klas spelen bij de realisatie?
• Welke partners hebben we nodig om dit te realiseren? Binnen de school? Buiten de school?
Deel 2: schrijf een opnietekst
Schrijf met de hele klas een tekst in verband met jullie initiatief.
Verwerk hierin de antwoorden op bovenstaande vragen.
© gsom.spbu.ru
Stap met jullie tekst naar de directeur en probeer jullie engagement op school te realiseren.
3