ng 52 ili / au INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS ve MUNTENVEILING ct • penningen • coins •medals• zaterdag 8 november 2014 papiergeld paper money Amsterdam Marriott Hotel n munten io Amsterdam, oktober 2014 Geachte relatie, Bijna één jaar hebben wij de tijd gehad om materiaal voor deze veiling bij elkaar te krijgen en dat is gelukt in de vorm van ruim 1400 kavels. Een prachtige collectie munten van Wilhelmina en Juliana, met smaak verzameld in de 80-er en 90-er jaren. Deze collectie is met de verzamelaar de wereld over gereisd om, nadat helaas bleek dat de kinderen geen belangstelling voor munten hadden, uiteindelijk bij ons in de veiling te eindigen. Daarin dus veel leuke stukken welke wij ooit zelf hebben geleverd, zoals de 2 1/2 cent 1942 zink uit de Doorduin Van Meurs collectie en twee mooie 1944 Denver dubbeltjes. Voorts leuke proof series van 1948 en 1950, beide in originele doosjes van 's Rijksmunt, alsmede andere jaren uit de periode 1950/1970. Uit een nalatenschap mochten wij een enorme voorraad moderne munten ontvangen, zowel van Nederland als de andere eurolanden. Heel veel sets, herdenkingsmunten en gouden euro's, door ons laag getaxeerd. Voor deze prijzen worden ze zeker verkocht en kunt u er mogelijk een interessant koopje bij vinden. Deze verzamelaar had echter ook een neus voor mooie, betaalbare koninkrijksmunten. Zijn collectie bestond uit munten onder € 500,-, maar van extreem mooie kwaliteit met veelal de originele muntkleur. Uit het niets werden wij bezocht door iemand met een mooi oud envelopje met daarin enkele uiterst zeldzame bankbiljetten van Nederland en Duitsland. Nooit eerder zagen wij de 10 en de 60 gulden bankbiljetten 1914, beide in zeer fraai of betere kwaliteit! Ook de papieren tientjes uit 1852 met handtekening Betz en 1894 zijn geen alledaagse verschijningen. Voor veel verzamelaars misschien de enige mogelijkheid om ooit zo'n biljet te bemachtigen. Andere inzendingen die ons zijn toevertrouwd bestonden uit enkele verzamelingen Koninkrijk op jaartal verzameld, waarbij veel schaarse gouden dukaten, totaal liefst 35 gouden tientjes en ruim 30 zilveren 3 guldenstukken van Koning Willem I. Voorts de schaarse 5, 10 en 20 gulden stukken van Koning Willem II en III, soms in topconditie, maar deze keer ook in iets mindere, dus betaalbare kwaliteit. Graag ook uw aandacht voor een kleine, maar leuke afdeling Noodmunten van diverse steden zoals Leiden, Haarlem, Zierikzee, Breda en Amsterdam. Dit internationale verzamelgebied staat volop in de belangstelling en wij verwachten een liefhebber te vinden voor deze stukjes. De indeling van deze grote veiling is anders dan gebruikelijk. Gezien de grote hoeveelheid kavels, veilen wij eerst de kleine afdelingen, vervolgens de lots en partijen Koninkrijk. Zodoende hebben wij voor de lunch al het volume achter de rug en gaan wij daarna verder met losse kavels. U kunt vanaf 9.00 uur alle nog niet geveilde kavels bekijken, ook als wij al aan het veilen zijn. Hoewel ik er eigenlijk geen aandacht meer aan wilde besteden, wil ik iedereen bedanken voor het medeleven en de lieve berichten die wij als team hebben ontvangen na de roofoverval op onze zaak. Uw steun heeft ons als team erg goed gedaan! Ik ontmoet u graag tijdens de kijkdagen op kantoor en/of de veiling in het Amsterdam Marriott Hotel. Als u persoonlijk niet aanwezig kunt zijn, dan is uw biedlijstje natuurlijk van harte welkom. Wij zullen uw opdracht met zorg uitvoeren. Onze nieuwe service LIVE BIDDING biedt u de mogelijkheid om LIVE mee te bieden tijdens de veiling, alle details vindt u op blz. 43 van deze catalogus en op onze website aamuntenveiling.com Tot slot nog even informatief, u had het misschien al gezien, maar sinds mei is onze nieuwe website aamuntenveiling.com in de lucht, misschien leuk om even een kijkje te nemen of uw verzamelvrienden in het buitenland op leuke kavels te attenderen. Met numismatische groet, Muntenveiling Theo Peters 2 VEILING 52AUCTION Zaterdag 8 november 2014 Aanvang: 10.30 uur Saturday November 8, 2014 Starting 10.30 a.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075682 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail [email protected] Kijkgelegenheid Viewing Times Op kantoor Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Alle kavels Dinsdag 4 november 2014 10.00 - 17.00 uur Woensdag 5 november 2014 10.00 - 22.00 uur Donderdag 6 november 2014 10.00 - 22.00 uur Vrijdag 7 november 2014 10.00 - 16.00 uur (uitsluitend na telefonische afspraak) At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam All lots Tuesday November 4, 2014 10 a.m. - 5 p.m. Wednesday November 5, 2014 10 a.m. - 10 p.m. Thursday November 6, 2014 10 a.m. - 10 p.m. Friday November 7, 2014 10 a.m. - 4 p.m. (by appointment only) In de veilingzaal Alle (niet geveilde) kavels Zaterdag 8 november 2014 At the auction rooms All lots (still to go) Saturday November 8, 2014 9.00 - 17.00 uur 9 a.m. - 5 p.m. LIVE BIDDING kijk op: www.aamuntenveiling.com MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 Tel. (020) 626 18 18 1012 RR Amsterdam - NL Fax (020) 622 24 54 3 [email protected] www.aamuntenveiling.com LID Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 Veiling indeling / Table of contents Kavel nrs. / Lot numbers 1e zitting 10.30 uur: / First session 10.30 a.m.: 1-33 Penningen & varia - Medals and miscellaneous Papiergeld - Papermoney 34-73 Antieke munten - Ancients 74 Buitenlandse munten - Foreign coins 75-264 Provinciale munten - Provincial coins 265-319 Bataafse Republiek - Batavian Republic 320-321 Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 322-324 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 325-352 Moderne uitgifte KNM / Modern issues Dutch Mint 353-448 Koninkrijk der Nederlanden lots - Kingdom of The Netherlands lots 449-533 2e zitting 13.00 uur: / Second session 1 p.m.: Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands 534-1452 Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands Gepolijste stempels FDC Prachtig Zeer fraai Fraai Bijna/vrijwel English proof mint State / UNC extremely fine very fine fine nearly/almost Deutsch polierte platte stempelglanz vorzüglich sehr schön schön fast Francais flan Bruni fleur de coin superbe trés beau beau presque Literatuurverwijzing Alm. vdCH. CNM Dav. D. Fr. GH. Km. Pick Sch. Scho. S. V. = = = = = = = = = = = = = NVMH Muntalmanak P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Catalogus Nederlandse Munten 1555-1806. Passon en van der Wis. J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S.. Standard Catalogue of British Coins. P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening NL71 INGB 0005 5197 88 of ABN AMRO rekening NL59 ABNA 0408 8128 85 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account NL71 INGB 0005 5197 88 or ABN AMRO account NL59 ABNA 0408 8128 85 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 29 november 2014 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzekeringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash or check payment in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to November 29, 2014. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS VEILING 52 Zaterdag 8 november 2014 – Aanvang 10.30 uur Vandaag kunt u van 9.00 tot 17.00 uur alle kavels nog niet geveilde kavels bezichtigen. Maak van de kijkgelegenheid gebruik, het is zeker in uw belang! kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving PENNINGEN & VARIA Nederland 17 Lot moderne penningen en penningsets w.o. zilver. 18 Ecu´s. Flinke doos met veel zilver. Bekijken! 100 19 Eurodollars zilver proof. In cassette. 12 ex. 100 20 100 22 Penningen modern. Vnl. zilver, 1x goud Amalia 2003 in cassette HNM. Verhuisdoos vol met diverse penningseries w.o. zilver + euro 12 landenalbum, etc. etc. Vorstenhuizen. Vnl. zilver in houten cassette. 24 ex. 23 Nederland in oorlog. Zilver proof. 30 ex. 150 24 200 28 Ecu, euro´s en andere penningen. Vnl. zilver. In luxe Lindner koffer. 43 ex. Moderne penningen meest zilver door HNM/KNM. 118 ex. Penningserie Willem-Alexander & Maxima. Zilver proof. 51 ex. Lot moderne gouden penningen, w.o. Kroningsdukaat goud. 9 ex. Ecu´s. 12 Complete series inclusief goud. 29 Lot gouden penningen, ecu´s, etc. 15 ex. 500 30 Euro voorlopers goud. In luxe houten cassette. 12 ex. 600 31 Bleyensteinse Duit 1819. Afslag in goud - in 1962 uitgegeven door Fa. F. van Lanschot ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan (Sch. 382d). Ministerie van oorlog. Serie plastic geld. 6 ex. 50 21 25 01 02 1752. Willem V van Oranje Nassau 4 jaar ridder van de kouseband. Jong borstbeeld met pluimhoed door J.G. Holtzhey. V.L. 326. Zilver 39 mm. Prachtig/FDC. 27 1861. Beloningspenning onderwijs J. de Wijs te Westzaan. Vgl. Dirks 777. Zilver. 51 mm. Prachtig. Gouden rijder 1750. Officiële naslag ‘s Rijksmunt 1960 met mmt visje. Halve gouden rijder 7 gulden (1750). Officiële naslag ‘s Rijksmunt 1960 met mmt visje en 10 gulden 1897. Unie van Utrecht daalder goud 1979. Proof. 100 50 07 10 Gulden goud 1818. Replica in goud 585/1000 door HNM. 3,51 gram. Stedepenningen. Lot divers. bod 08 Lot moderne penningen, casinogeld, etc. in 2 laden. bod 09 De Nederlandse Ecucollectie. Vnl. zilver. 12 ex. 50 10 Ecu´s en ecubrieven. Flinke doos w.o. zilver. 50 11 Lot moderne penningen, zilveren daalders, etc. 50 12 Lot penningen divers. Brons/koper, veel groot formaat. Deels in originele doosjes Begeer. 67 ex. Lot penningen met thema Porsche. Koper/brons. 31 ex. 50 Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Cultureel Erfgoed v.a. 1838. 12 x zilver. Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Het Nederlands Koningshuis 1813-1909. 12 x zilver. Penningset uit de kluizen van ‘s Rijksmunt. Glorious Revolution 1688-1702. 13 x zilver. 60 03 04 05 06 13 14 15 16 26 250 32 200 taxatie 33 100 Misslagen. 5 blanco muntplaatjes en metalen strip waar muntplaatjes zijn uitgestanst. Leuk geheel. 75 100 100 250 250 300 400 50 100 PAPIERGELD 125 Nederland & Overzeese gebieden 50 34 1 Gulden zilverbon 1914. Alm. 01-1c. Zeer fraai. 75 35 36 1 Gulden zilverbon 1916. Alm. 02-1b. Met perforatie. UNC. 1 Gulden zilverbon 1916. Alm. 02-3. Zeer fraai+. 50 75 37 1 Gulden zilverbon 1920. Alm. 03-1a. Zeer fraai/prachtig. 75 Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan. 60 Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary. 75 5 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 38 39 40 41 42 2 1/2 Gulden zilverbon 1918. Alm. 12-4b. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 5 Gulden zilverbon 1944. Alm. 22-1a. Ca. prachtig. 10 Gulden 1852 muntbiljet. 15 Augustus 1865. Handtekening: Betz. Alm. 31-6; Vercoulen 22.6. Uiterst zeldzaam topbiljet. Fraai+. 10 Gulden 1894 muntbiljet. 15 Januari 1898. Handtekening: Moens/Pierson. Alm.34-4; Vercoulen 24.4. Biljet op keerzijde iets beschreven. Ruim zeer fraai. 10 Gulden 1904. Alm. 36-4b. Fraai. taxatie kavel omschrijving 44 10 Gulden 1921. Alm. 38-1b. Fraai/zeer fraai. 125 45 10 Gulden 1945 II. Alm. 46-1. Vrijwel UNC. Schaars. 300 46 10 Gulden 1949. Alm. 47-1. Prachtig. 100 47 10 Gulden 1953. Alm. 48-1a. UNC. 50 48 10 Gulden 1953. Alm. 48-1b. UNC. 40 49 20 Gulden 1955. Alm. 60-1. Prachtig. 200 50 20 Gulden 1955. Alm. 60-1. Zeer fraai/prachtig. Fris biljet. 150 51 25 Gulden 1955. Alm. 83-1a. UNC. 75 52 50 Gulden 1982. Alm. 100-1. UNC 50 53 60 Gulden 1914 bankbiljet. 1 Augustus 1914. Handtekening: Moens/Vissering. Uiterst zeldzaam biljet. Alm. 107-1. Vercoulen 71.1. Nooit eerder aangeboden, uiterst zeldzaam topstuk! Zeer fraai/prachtig. 500 100 12500 4000 100 10 Gulden 1914 bankbiljet. 1 Augustus 1914. Handtekening: Moens/Vissering. Uiterst zeldzaam biljet. Alm. 37-1. Vercoulen 26.1. Cijfer 12 met potlood. Mooie zeer fraai. 100 Gulden 1977. Alm. 123-1. UNC. 75 55 Lot. Nederland en Overzee w.o. 25 gld 1955 en 1971. 17 ex. Lot. 5 Gulden 1973(24-1); 10 gulden 1968(49-1a), 1997(50-1); 25 gulden 1989(85-1); 100 gulden 1992(124-2a). UNC. Lot. 1 t/m 100 gulden. 32 Exemplaren, w.o. UNC. 50 57 58 12500 6 25000 54 56 43 taxatie Lot. 1 t/m 100 gulden w.o. 2 1/2 gulden 1949 (Alm. 16-1a) en 100 gulden 1970 (Alm. 122). 100 150 200 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 59 60 61 Nette verzameling in album. 1/250 gulden. Over het algemeen goede kwaliteit. Nette verzameling en doubletten in album. 1/1000 gulden. Meest mooie kwaliteit, w.o. divers UNC. Batavia. Wisselbrief. taxatie kavel omschrijving taxatie 750 2000 50 Foreign 62 Austria. 1 Gulden 1888 issue. Pick A.156. About very fine. 20 67 USA. 1 Dollar 1886 series.Pick 321. Fine/fine+. 68 World. Lot including some German notgeld. 25 69 World. Lot papermoney in 2 albums. 270 pcs. 25 70 World. Lot papermoney in album. 226 pcs. 25 71 World. Lot papermoney including Great Britain, France, Poland. 157 pcs. World. Collection in 5 albums. Brazilië, Ghana, Portugal, Mozambique and more colonies. Attractive lot! World. Great lot, unsorted. Great adventure! 72 73 200 100 250 250 ANCIENTS 63 Germany. 5 Marks 1882 issue. Pick 4. About very fine. 74 500 Ancients. Collection Greek, Roman and Byzantine coins. Copper/silver. No high end coins, but lots of affordable decent coins. 268 pcs. 250 FOREIGN COINS / BUITENLANDSE MUNTEN 75 64 Germany. 20 Marks 1882 issue. Pick 5. About very fine. 1500 65 Germany. 20 Marks 1882 issue. Pick 5. About very fine. 1500 66 Straits settlements. 10 Cents 1919 issue. B. Signature title: Treasurer. Pick 8. Fine. 15 23% plus 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 100 76 Australia. Sydney 2000. Set with 5 dollars silver. Proof. 16 pcs. Austria. 10 Francs gold 1892. XF. 77 Austria. 20 Francs gold 1892. UNC. 120 78 Austria. 25 Euro gold 2002. Philharmoniker. Proof. 150 79 Austria. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 80 Belgium. 20 Francs gold 1865. VF. 120 81 Belgium. 20 Francs gold 1865. VF. 120 82 Belgium. 20 Francs gold 1867. XF. 120 83 Belgium. 20 Francs gold 1868. XF. 120 84 Belgium. 20 Francs gold 1869. VF 120 85 Belgium. 20 Francs gold 1870. XF 120 86 Belgium. 20 Francs gold 1871. XF. 120 87 Belgium. 20 Francs gold 1874. VF. 120 88 Belgium. 20 Francs gold 1875. A.UNC. 140 89 Belgium. 20 Francs gold 1876. XF. 120 90 Belgium. 20 Francs gold 1877. XF. 120 91 Belgium. 20 Francs gold 1877. UNC. 120 92 Belgium. 20 Francs gold 1878. XF. 120 93 Belgium. 20 Francs gold 1882. UNC. 120 94 Belgium. 20 Francs gold 1914. UNC. 120 95 Belgium. 20 Francs gold 1914. UNC. 125 96 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2011. Albertus II. Proof. 40 97 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2012. Paola. Proof. 40 98 Belgium. 12 1/2 Euro gold 2013. Fabiola. Proof. 40 99 Belgium. 25 Euro gold 2008. Olympics. Proof. 1000 1010 7 Belgium. 50 Euro gold 2011. Deep sea exploration. Proof. Belgium. 50 Euro gold 2011. Polar year. Proof. 60 75 60 150 150 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 102 Belgium. 50 Euro gold 2012. Paul Delvaux. Proof. 150 103 Belgium. 50 Euro gold 2013. Hugo Claus. Proof. 150 104 Belgium. 100 Euro gold 2010. Philippe. Proof. 300 105 Belgium. 100 Euro gold 2011. Victor Horta. Proof. 300 106 Belgium. 100 Euro gold 2012. Mercator. Proof. 300 107 Belgium. 100 Euro gold 2013. Boudewijn. Proof. 300 108 Belgium. BU sets 1999/2012 complete. 12 pcs. 200 109 Belgium. Lot collected by date including lots of silver. 250 110 111 Canada. 100 Dollars gold 1976. 1/2 ounce fine gold. Proof. Canada. 100 Dollars gold 1977. Proof. 300 300 112 Canada. 200 Dollars gold 2009. Proof. 300 113 115 Canada. Maple leaf jubilee set gold 2009. 1, 1/2, 1/10 and 1/20 ounce. Canada. Olympics 1976. Complete set of 28 silver coins. UNC. Canada. Silver ounces (9) and proofset. 116 Denmark. 10 Kroner gold 1908. UNC. 100 117 Denmark. 10 Kroner gold 1908. UNC. 100 118 Denmark. 20 Kroner gold 1910. UNC. 200 119 120 Denmark. Lot. Krone 16895GS F/VF; 2 skilling 1785/ DCL XF+, 1836 IFF UNC; Rigsbanktaler 1844 FK/FF, XF. 4 pcs. Estland. 100 Kuoni gold 2007. Proof. 100 125 121 Finland. 10 Marks gold 1882. XF. 122 Finland. 50 Euro gold 2012. Design capitol. Proof. 150 123 175 124 Finland. 100 Euro gold 2010. 150 Year coins of Finland. Proof. Finland. 100 Euro gold 2011. Bank of Finland. Proof. 125 Finland. BU sets 1999/2011 complete. 11 pcs. 114 kavel omschrijving taxatie 137 France. 40 Francs gold 1818A. XF. 250 138 France. 10 Euro gold 2003. 1 year Euro. Proof. 150 139 France. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 100 140 Prussia. 10 Marks gold 1896a. XF. 141 142 Schlesien. Silver plated bronze medal no date (19th century). 29 mm, 7,7 gr. XF. Germany. 20 Euro gold 2010 A/J. Proof. 5 pcs. 20 350 143 Germany. 20 Euro gold 2011 A/J. Proof. 5 pcs. 350 144 Germany. 20 Euro gold 2012 A/J. Proof. 5 pcs. 350 145 Germany. 100 Euro gold 2002. Proof. 300 146 147 Germany and states. Small lot including 2, 3 and 5 marks silver. Additional some other foreign. Germany. BU sets 2002/2005 A/J and 2010 A/J. 25 pcs. 150 125 148 Germany. BU sets 2005A/J and set with 12x 1 euro. 40 149 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1911. XF. 75 150 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1913. XF. 75 151 Great Britain. 1/2 Sovereign gold 1915. UNC. 152 Great Britain. Sovereign gold 1911. VF. 150 153 Great Britain. Sovereign gold 1913. UNC. 150 154 Great Britain. Sovereign gold 1958. UNC. 150 175 155 Great Britain. Sovereign gold 1957. UNC. 150 75 156 Great Britain. Sovereign gold 1958. UNC. 150 157 Great Britain. Sovereign gold 1963. UNC. 150 158 Great Britain. Sovereign gold 1966. UNC. 150 159 Great Britain. Sovereign gold 1967. UNC. 150 160 Great Britain. Sovereign gold 1968. UNC. 150 161 Great Britain. Sovereign gold 1974. UNC. 160 1000 125 90 75 75 80 162 Greece. 100 Euro gold 2004. Knossos. Proof. 200 126 France. Louis d’or 1691A. KM 278.1. F/VF. 450 163 Greece. BU sets 2002/2012 complete. 11 pcs. 100 127 France. 20 Francs gold 1858BB. VF. 120 164 128 France. 20 Francs gold 1860A. A.UNC. 120 129 France. 20 Francs gold 1895A. UNC. 120 165 Greece. Olympics Athens 2004. Lot mainly silver commemoratives. 35 pcs. Hungary. 10 Kroner gold 1910. XF 150 75 130 France. 20 Francs gold 1897A. UNC. 120 166 Hungary. 20 Corona gold 1915. UNC. 120 131 France. 20 Francs gold 1907. UNC. 120 167 Ireland. 20 Euro gold 2009. Irish banknotes. Proof. 132 France. 20 Francs gold 1908. UNC. 120 168 Ireland. BU sets 2003/2012 complete. 10 pcs. 133 France. 20 Francs gold 1912. UNC. 120 169 Italian States. 20 Lires gold 1809M. F/VF. 120 134 France. 20 Francs gold 1914. UNC. 120 135 France. 20 Francs gold 1914. UNC. 120 170 Italian States. 40 Lires gold 1808M. VF+. 300 171 Italy. 20 Lires gold 1882/overdate. UNC. 150 172 Italy. 20 Euro gold 2008. European Art. Proof. 120 173 Italy. BU sets 2002/2010 complete. 9 pcs. 75 174 Italy. Olympics Torino 2006. Lot silver commemoratives. Proof. 11 ex. 50 136 France. 40 Francs gold 1810W. Lusterous A.UNC. 300 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling. 8 30 75 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie 175 Japan. 10.000 Yen gold 2009. Proof. 176 Luxemburg. BU sets 2002, 2003 and 2008/2010. 5 pcs. 400 50 177 Mexico. 2 Pesos gold 1945. UNC. 30 178 Mexico. 5 Pesos gold 1955. UNC. 75 179 Portugal. 2002/2007. Euro series including 2007. 150 180 Portugal. BU set 2007. 125 181 Portugal. BU sets 2002, 03, 04, 05, 06, 08, 09. 7 pcs. 100 182 Portugal. BU sets 2002/2011 complete. 10 pcs. 150 183 Portugal. Euros. Lot silver commemoratives. 100 184 Portugal. Pre euro, year sets and silver commemoratives. 100 185 186 Portugal (pre euro), Brazil & other colonies. Huge lot in 5 albums. Carefully collected, lots of silver. Must be seen! Russia. 5 Roubles gold 1897. XF. 500 75 187 Russia. 5 Roubles gold 1898. XF. 75 217 Switzerland. Klosters Schweizer Skischule. Gold medal. 188 Slovenia. BU sets 2007/2010 complete. 4 pcs. 40 218 Turkey. 25 Kurush gold 1966. UNC. 50 Turkey. 25 Kurush gold 1974. UNC. 50 bid 189 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 1980. UNC. 150 219 190 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2006. Proof. 150 220 Turkey. 50 Kurush gold 1972. UNC. 100 USA. 2 1/2 Dollars 1925 and 10 dollars 1895. Restrikes. 100 191 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2008. Proof. 150 221 192 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2009. Proof. 150 222 USA. 5 Dollars gold 1986. Proof. 150 193 South Africa. 1/4 Krugerrand gold 2010. Proof. 150 223 USA. 5 Dollars gold 1987. Proof. 150 194 Spain. 200 Euro gold 2003. Taurus. Proof. 250 224 USA. 5 Dollars gold 1988. BU. 150 195 Spain. BU sets 2002/2011 complete. 12 pcs. 75 225 USA. 5 Dollars gold 1989. Proof. 150 196 226 USA. 5 Dollars gold 1991. Proof. 150 197 Sweden. Lot. Ore 1672 F/F+, 1686 F/VF; 2 ore 1666 VF; 4 ore 1607 f/F+; 5 ore 1692 F/VF; 1/8 rijgsdaler 1767AL VF; riksdaler 1775OL VF; 1/6 rigsdaler 1803OL, A.XF. 8 pcs. Switzerland. 10 Francs gold 1912. XF. 198 Switzerland. 10 Francs gold 1913. XF. 60 199 Switzerland. 10 Francs gold 1914. XF. 60 200 Switzerland. 10 Francs gold 1915. UNC. 60 201 Switzerland. 10 Francs gold 1915. XF. 60 227 USA. 10 Dollars gold 1907. Lusterous A.UNC. 350 202 Switzerland. 10 Francs gold 1922. UNC. 60 203 Switzerland. 10 Francs gold 1922. XF. 60 228 204 Switzerland. 20 Francs gold 1883. XF. 120 USA. Nice old collection with Trade dollars 1873/1877 (5), Morgan dollars 1878/1921 (91) including 1885cc UNC, modern dollars, 1/2 dollars., etc. Must be seen! 205 Switzerland. 20 Francs gold 1883. XF. 120 206 Switzerland. 20 Francs gold 1886. UNC. 130 207 Switzerland. 20 Francs gold 1890. XF. 120 208 Switzerland. 20 Francs gold 1892. XF. 120 209 Switzerland. 20 Francs gold 1895. UNC. 130 210 Switzerland. 20 Francs gold 1896. UNC. 130 211 Switzerland. 20 Francs gold 1898, 1900, 1902. XF. 3 pcs. 350 212 Switzerland. 20 Francs gold 1905, 07, 08, 09, 10. XF. 5 pcs. 600 213 Switzerland. 20 Francs gold 1911, 14, 14, 15, 18. XF. 5 pcs. 600 214 Switzerland. 20 Francs gold 1913, 16, 22, 25, 27. XF. 5 pcs. 600 215 Switzerland. 20 Francs gold 1930, 35, 35, 47, 49. XF. 5 pcs. 600 216 Switzerland. 250 Francs gold 1991. UNC. 150 100 60 1500 229 USA. Silver eagles 1986/2011. UNC. 26 pcs. 250 230 USA. Silver eagles 1986/2012. PROOF. 43 pcs. 750 231 USA. Lot modern sets, silver dollars, state quarters, president dollars. Venezuela. Libertad gold 1930. UNC. 100 75 232 Lots foreign/ lots buitenland 233 234 Euro. Lot 2 euro commemoratives including Vatican 2012, San Marino 2013, Monaco 2011 en 2012. 12 pcs. Euro. BU sets including Finland 2002. 8 pcs. 235 Euro. Lot mainly silver euro commemoratives. 16 pcs. 236 Euro. Mixed lot including silver commemoratives. 100 237 Euro. Lot silver commemoratives including Spain Dali silverset 2009. Euro. Mixed lot including silver commemoratives. 2 Albums. 100 125 238 239 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 241 Euro. Lot 2 euro commemoratives including Vaticaan and San Marino 2008. 52 pcs. Euro. Lot BU sets including San Marino 2002, Vatican 2008, 2011. 24 pcs. Euro. Lot 2 euros commemoratives 2006/2012. 242 Euro. Lot euro series including 12 countries in album. 240 9 40 50 75 125 125 150 150 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 243 Euro. Lot silver euro commemoratives. 36 pcs. 244 246 Euro. Large lot sorted by date in small ‘huzarensaladedoosjes’. Great adventure! Euro. Collection 1999/2011 in 16 albums. All coins from BU sets. Additional 2 euro´s, silver commes, etc. World. Large box world coins. 247 World. Mixed lot including some silver coins. 25 248 World. Lot modern sets including some silver. 40 249 World. Large box with 6 albums and extras. 40 250 World. Mixed lot including some silver, sets, etc. 40 245 250a World. Mixed lot including some silver in 2 albums 251 250 1000 25 50 252 50 50 253 World. Lot foreign coins including some silver. 50 254 World. Lot foreign coins including some silver. 50 255 World. Lot foreign coins including some silver. 50 256 World. Mixed lot including some silver. 50 257 World. Nice small lot including some mint errors. 258 World. Mixed lot including 2 small gold coins. 100 259 World. Lot silver commemoratives. 48 pcs. 200 260 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250 261 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250 262 World A/Z. Collection in 8 albums including some silver. 250 263 World. Lot gold coins including some early Netherlands. 8 pcs. World. Smallest gold coins of the world. 24 pcs. Proof. 400 750 268 Noodmunt. Tweegulden 1625. Cnm. 2.09.9. Zeer fraai. 500 269 Noodmunt. Tweegulden 1625. Cnm. 2.09.9. Zeer fraai+. 600 270 Noodmunt. Dubbele stuiver 1625. Cnm. 2.09.11. Iets zwak, overigens ruim zeer fraai. 150 50 PROVINCIALE MUNTEN Gelderland Amsterdam 271 Arnoldus goudgulden z.j. In doosje KNM. 150 272 St. Jansgoudgulden z.j. D.604. Fraai/zeer fraai. 150 273 Leeuwendaalder 1641. D.869; Cnm 2.17.114. Fraai/ zeer fraai. Leeuwendaalder 1643. D.869; Cnm 2.17.114. Fraai/ zeer fraai. Nederlandse rijksdaalder 1623. D.938; Cnm 2.17.121. Fraai/zeer fraai. 274 275 265 Noodmunt. 5 Stuiver 1578. Cnm. 2.02.16. Ca. zeer fraai. taxatie Breda 150 World. Mixed lot in 7 albums including some silver and paper money. World and Ancients. Mixed lot including some Russia. 264 kavel omschrijving 150 40 40 40 Groningen 266 Noodmunt. 10 Stuiver 1578. Cnm. 2.02.10. D.192. Prachtig. 500 276 267 Noodmunt. 40 Stuiver 1578. Soldeervaasje. Cnm. 2.02.19. D.198. Prachtig. Ex. Schulman 1989. 277 600 10 Noodmunt. 12 1/2 Stuiver 1672. Cnm. 2.20.4. D.738. Zeer fraai. 100 Noodmunt. 25 Stuiver 1672. Cnm. 2.20.3. D.737. Zeer fraai/prachtig. 150 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie Haarlem 278 Noodmunt. Halve daalder van 16 stuiver 1572. Cnm. 2.23.8. D.147. Prachtig. Zeldzaam. 1500 285 Holland 279 Gouden rijder 1750/49. Cnm.2.28.47. D.782. Zeer fraai. Noodmunt. Velddaalder van 28 stuiver 1574. Ruitvormig muntplaatje. Cnm. 2.32.10. D.169b. Prachtig. Mooie patina. Zeldzaam. 2000 Noodmunt. Velddaalder van 28 stuiver 1574. Ruitvormig muntplaatje. Cnm. 2.32.10. D.169b. Zeer fraai. Zeldzaam. 1250 500 286 Maastricht 280 281 Dubbele gouden dukaat 1781. D.773; Cnm 2.28.52. Ruim zeer fraai. Leeuwendaalder 1589. D.831; Cnm 2.28.66. Zeer fraai. 750 60 287 Noodmunt. 16 Stuiver 1579. Cnm. 2.33.7. vG 154. Fraai/zeer fraai. 100 Overijssel 282 283 Leeuwendaalder 1666. Schaars jaar. Cnm. 2.28.68. Ca. prachtig met iets stempelglans! Dukaton of zilveren rijder 1757. D.1014; Cnm 2.28.84. Ca. zeer fraai. 288 Noodmunt. Gulden papier 1574. Cnm. 2.32.2. Ruim zeer fraai. 40 100 Utrecht 80 Leiden 284 Bourgondische kruisrijkdaalder 1567. Cnm 2.38.14. Fraai-. 289 Leeuwendaalder 1643. D.843; Cnm 2.43.64. Ca. zeer fraai. 50 290 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1761. Cnm. 2.43.106. D.1055. Bijna prachtig met mooie donkere patina. 125 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1763/62. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig. FDC. Mooie kleur. 200 291 300 11 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 292 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1766. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig. taxatie kavel omschrijving 150 306 West-Friesland. Lotje w.o. guldens 1764, 94. 10 ex. 50 307 Zeeland. Lotje w.o. 4 scheepjesschellingen. 16 ex. 75 308 Lotje divers w.o. leeuwendaalder. 50 309 Lotje divers w.o. leuke duiten en iets zilver. 28 ex. 50 310 Lot 1 guldens. Gel. 1735, Hol. 1792, Utr. 1791, Wfr. 1764, Ove 1720. Ca. zeer fraai. 5 ex. Lot divers w.o. Holland guldens 1762, 93 en 95. 13 ex. 75 75 311 312 313 293 294 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1769. Cnm. 2.43.106. D.1055. Prachtig/FDC. Driegulden 1793. D.1150; Cnm 2.43.117. Zeer fraai. 295 Gulden 1793. Cnm. 2.43.121. Prachtig+. 314 200 50 315 35 316 Stad-Utrecht 317 296 Duit 1755. Cnm 2.44.21. FDC. 30 297 Duit 1791. Cnm 2.44.22. FDC. 30 taxatie 318 319 West-Friesland Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber! Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber! Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber! Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber! Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, mooi om uit te zoeken voor de liefhebber! Leuk oud lotje vnl. provinciaal, iets buitenland. Matige kwaliteit, wel leuk in fraai oud doosje. Lot provinciale munten w.o. scheepswrak De Liefde, De Rooswijk en Vliegendhart. 6 ex. Leuk oud lotje provinciaal. Matige kwaliteit, meest zilver inclusief enkele hele en halve leeuwendaalders uit V.O.C. Schip De Campen. 42 ex. 100 100 100 100 100 100 125 250 BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1805 298 299 Gouden rijder 1750. Cnm. 2.46.3. D.843. Prachtig/ prachtig+. Driegulden 1793. D.1147; Cnm 2.46.55. Zeer fraai. 320 Holland. 3 Gulden 1795. Sch.79. Ca. zeer fraai. 100 321 West-Friesland. 3 Gulden 1795. Sch.85. Zeer fraai/pr. 100 700 KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON 50 Zeeland 300 Dukaton of zilveren rijder 1790. D.1128; Cnm 2.49.58. Ca. zeer fraai. 75 Zierikzee 322 323 Gouden dukaat 1808/07. Sch.120a. Mooie duidelijke overslag. Zeer fraai. Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Zeer fraai+. 350 125 324 50 Stuiver 1808. Sch.149. Fraai/zeer fraai. 125 OVERZEESE GEBIEDEN Nederlandse Antillen 301 Noodmunt. Daalder van 32 stuivers (1575). Controlemerk 6 mm. Cnm. 250.6. Zeer fraai/prachtig. 1000 Lots provinciaal 302 303 304 305 Gelderland en steden. Lotje w.o. dubbele groot, 1/5 Philipsdaalder, guldens 1763, 1764. 13 ex. Holland. Lotje w.o. guldens 1762, 64, 65, 93, 94, 95; 2 stuivers (20). 36 ex. Overijssel, Friesland, Groningen. Lotje w.o. guldens 1763, 64, 65. 14 ex. Utrecht. Lot w.o. 3 deniers, 1/4 gulden 1758 prachtig. 23 ex. 325 5 Gulden goud 1980. Prooflike. 75 326 10 Gulden goud 1980. Prooflike. 150 327 10 Gulden goud 2007. Proof. 30 328 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 50 329 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 330 50 Gulden goud 1979. Prooflike. 3 ex. 150 331 300 Gulden goud 1980. UNC. 100 50 100 Aruba 100 50 75 12 332 Aruba. 10 Florin goud 2004. Juliana. Proof. 35 333 Aruba. 10 Florin goud 2009. Carnaval. Proof. 35 334 Aruba. 100 Florin goud 2001. Proof. 150 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving 364 Nederlands Indië 335 Ned. Indië. 1 Cent 1945p. Misslag, doorboring 50% uit het midden. Leuk! 50 Lots Overzeese gebieden 336 taxatie 365 50 Gulden zilver 1982/1998. Proof(8), fdc(2); 10 gulden 1994/1999. proof(5), fdc(1). Zilveren dukaten 1989/2013 compleet. 27 ex. 366 Zilveren dukaten 1993, 94, 95; Beneluxset 1994, etc. etc. 50 367 Zilveren dukaten 1993/2007 compleet. 15 ex. Proof. 150 368 Zilveren dukaten 2008/2014 compleet. 12 ex. Proof. 200 369 Jaarsets FDC 1971/2002 compleet in 2 albums. 200 370 Jaarsets FDC 1972, 1972 rksd, 1973, 1974, 1975. 100 371 Jaarsets FDC 1974, 1975. 20 372 Jaarsets FDC 1973/2001 compleet. 29 ex. 50 100 300 372a Jaarsets FDC 1976/1993 overcompleet. 30 ex. 40 373 Jaarsets FDC 1976/2001 compleet. 25 ex. 40 100 50 374 Jaarsets FDC 1977/2000. 48 ex. 75 375 Jaarsets FDC 1979/2001 overcompleet. 51 ex. 60 40 50 338 Aruba. 5 florin zilver (11), 10 florin zilver (8), 25 florin zilver (7), 50 florin zilver. 27 ex. Proof. Aruba. Jaarsets FDC/BU 1987/2012 compleet in 3 albums. 26 ex. Aruba. Jaarsets FDC/BU 1986/2013 overcompleet. 33 ex. 339 Aruba en Ned. Antillen. Jaarsets FDC 1979/2000. 34 ex. 40 376 340 Aruba en Ned. Antillen. Lot w.o. 18 zilveren herdenkingsmunten. Curacao. Lot 1 ct/ 2 1/2 gulden. Nette kwaliteit. 15 ex. 150 50 377 Jaarsets FDC 1980(4), 1999(2), 2000(4); BU met euro 1999(2), 2000(2), 01(2), 02, 03(2), 09. Met stickertjes. 20 ex. Jaarsets FDC 1980/2002 compleet in 2 albums. 22 ex. 378 Jaarsets FDC 1982/2001 compleet in album. 20 ex. 40 379 Jaarsets Proof 1982/1995 compleet. 14 ex. 40 380 Jaarsets Proof 1982/2001 compleet. 20 ex. 75 381 Jaarsets Proof 1983/1995 compleet en 2006. 14 ex. 50 382 Jaarsets Proof 1996(3), 97(3), 98(4), 99(3), 2012. 14 ex. 50 383 Jaarsets Proof 1982/1995 compleet. 14 ex. 30 384 Jaarsets Proof 1982/2001 overcompleet. 23 ex. 75 337 341 342 200 344 Ned. Antillen. 5 Gulden zilver (5), 10 gulden zilver(3), 25 gulden zilver(8). 17 ex. Meest proof. Ned. Antillen. Jaarsets FDC/BU 1991/2012 compleet in 2 albums. 22 ex. Ned. Antillen. Jaarsets FDC/BU 1979/2013 compleet. 33 ex. 345 Suriname. Jaarsets BU 2004/2010 compleet in album. 7 ex. 50 346 Suriname. Jaarsets BU 2004/2010 compleet. 7 ex. 50 347 40 50 384a Jaarsets Proof 1982/93 overcompleet. 17 ex. 25 348 Curacao/ Ned. Antillen. Klein lotje op jaartal w.o. zilver. Overzee. Lot divers w.o. 5x zilver herdenking. 385 Jaarsets Proof 1983/2011 compleet. 19 ex. 60 349 V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. 20 ex. 50 386 Jaarsets Proof 1996/2001 overcompleet. 7 ex. 350 V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. Hele en halve duiten, etc. 61 ex. V.O.C. Ned. Indië. Lotje divers koper. Hele en halve duiten, etc. 79 ex. V.O.C. duiten, Ned. Indië, Curacao, Ned. Antillen en Suriname. 387 Jaarsets Proof 2000, 2004 t/m 2012. 10 ex. 125 388 Jaarsets Proof euro 1999/2013 compleet. 15 ex. 200 389 Jaarsets Proof euro 1999/2014 compleet. 16 ex. 225 390 391 Euro voorlopers 1996/1998. 5 euro(6), 10 euro(6), 20 euro(6), 50 euro(3) en 100 euro goud. Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 3 ex. 125 200 392 Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 6 ex. 400 393 Euro voorlopers door KNM. 200 Euro zilver/goud. 6 ex. 400 394 395 Euro voorlopers. Serie 5-100 euro Tromp, Hooft, Oldenbarnevelt, Escher and 100 euro goud Barentz en Huygens. Herdenkingsmunten 2, 5 en 10 euro w.o. zilver. 400 125 75 396 Herdenkingsmunten w.o. zilver. 100 397 Herdenkingsmunten 2002/2014 compleet. Proof in fotoverpakking. 5 euro(24), 10 euro(4). 28 ex. Herdenkingsmunten 5 en 10 euro in fotoverpakking. Proof. 17 ex. Herdenkingsmunten 5 euro en 10 euro 2002/2011, w.o. 1e dag coincards(6). Herdenkingsmunten 5 euro(23) en 10 euro(3) 2002/2008 in fotoverpakking, coincard, etc. 26 ex. Herdenkingsmunten 5 euro(24) en 10 euro(4) 2002/2013. Meest proof. 28 ex. Herdenkingsmunten 5 euro(8) en 10 euro(3) 2002/2007. Meest proof. 11 ex. Herdenkingsmunten 5 euro(8) en 10 euro(3) 2002/2007. Meest proof. 11 ex. Herdenkingsmunten 5 zilver 2003/2009 in fotoverpakking. Proof. 9 ex. Herdenkingsmunten zilver 2002/2009. 5 Euro (9), 10 euro (3). Proof. 343 351 352 150 50 50 75 100 250 MODERNE UITGIFTEN ‘S RIJKSMUNT/ KNM 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 10 Gulden zilver. UNC 1970; FDC 1997, 1999; Proof 1994(4), 95(2), 96(2), 99. 12 ex. 10 Gulden zilver. FDC 1996, 97, 99; 50 gulden FDC 1982/1998 compleet. 12 ex. 10 Gulden zilver. Proof 1973(2), 94/99 compleet; 50 gulden Proof 1982/1998 compleet. 17 ex. 10 Gulden zilver. Proof 1973(4), 94(8), 95(8), 96(7), 97(8), 99(5); fdc 1997(3); unc 1970(7), 73(2), 97(3), 99. 56 ex. 10 Gulden zilver. Proof 1994, 96, 97, 99; 50 gulden zilver 1984, 87, 88, 91, 94, 95, 98. Proof. 10 Gulden zilver. 1970 unc(2), 73 proof(3); 50 gulden fdc (5); zilveren dukaat 1989. 50 Gulden zilver 1982 t/m 1998 compleet. Proof. 9 ex. 50 Gulden zilver fdc 1984(2), 88, 91, 98; unc 1984, 87(9), 90. 16 ex. 50 Gulden zilver proof 1982(2), 84(2), 87(2), 88(10), 90(2), 91(3), 94(2), 95(2). 25 ex. 50 Gulden zilver proof 1982, 84(2), 87(2), 88(3), 90(2), 91(2), 94(2), 95(2), 98. 17 ex. 50 Gulden zilver proof 1982, 84, 87, 88, 90, 91, 94, 95, 98(6). 14 ex. 75 398 250 399 100 400 75 401 100 402 100 403 200 404 175 405 125 13 30 75 250 150 100 150 250 75 75 75 100 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 406 taxatie kavel omschrijving taxatie KONINKRIJK LOTS EN PARTIJEN 407 Herdenkingsmunten in coincard, w.o. Erasmus en 1e dag coincards. 42 ex. Coincards. Huwelijk, Van Gogh, Geboorte en EU. 4 ex. 175 400 408 Coincards. Huwelijk, Van Gogh, Geboorte en EU. 4 ex. 400 409 Coincards. Lot 2, 5 en 10 euromunten. 62 ex. 300 410 Coincards 1e dag. 5 Euro 2009 Nederland-Japan. 25 411 Coincards 1e dag. 5 verschillende. 50 412 Jaarsets BU 1999/2013 overcompleet. 17 ex. 413 Jaarsets BU 1999/2011. 11 ex. 75 414 Jaarsets BU 1999/2013. 20 ex. 125 415 Jaarsets BU 1999/2014. 33 ex. 150 454 416 Jaarsets gulden en euro, themasets, etc. 75 455 417 Muntmeestersets 2003/2006 compleet. 4 ex. 100 418 Benelux. BU sets 2003/2012 compleet. 10 ex. 150 419 Benelux. BU sets 2003, 04, 2006/13. 10 ex. 200 449 450 451 100 452 453 1/2 Cent 1821 U, 21 B, 22 U, 22 B, 23 U, 23 B, 24 U, 27 U, 27 B, 29 U, 31 U, 32, 37. Fraai en zeer fraai. 13 ex. 1/2 Cent 1821 U, 22 U, 22 B, 27 U, 31, 32, 37. Zeer fraai en beter. 7 ex. 1/2 Cent 1841, 43, 46, 47; 10 cent 1848, 49; 25 cent 1848(2), 49. Diverse kwaliteiten. 9 ex. 1/2 Cent 1851 fdc, 1876 unc; 1 cent 1863 fdc; 2 1/2 cent 1890 pr; 1/2 gulden 1848 pr; 1 gulden 1848 zf. 6 ex. 1/2 Cent 1863, 64, 65, 67, 69, 70, 72, 73, 75, 76, 77, 78, 84, 85. Meest FDC. 14 ex. 1/2 Cent 1891, 98, 1903/1940 compleet. Meest FDC. 20 ex. 250 100 100 50 250 75 421 Dag van de Muntsets and Guest of Honour 2002/2012 compleet. 16 ex. Holland Coin Fair sets 1992/2001 compleet. 20 ex. 200 20 458 422 Holland Coin Fair sets 1994/2012 compleet. 19 ex. 100 459 423 Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 25 ex. Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 45 ex. Promotiesets 1988-2001. Diverse schaarse, echter met stickertjes op sets geplakt. 46 ex. Promotiesets. 2002/2003. V.O.C. 1/6 compleet in doos. 200 460 1/2 Cent 1928/1940. Compleet. FDC. 7 ex. en inhuldigingspenning 1898. 1 Cent 1821 U, 22 U, 22 B, 23 U, 23 B, 24 U(2), 26 U, 26 B, 27 U, 27 B, 28 U, 28 B, 30, 31, 37. Fraai en zeer fraai. 16 ex. 1 Cent 1821 U, 22 B, 23 U, 23 B, 26 U, 26 B, 27 U, 28 U, 28 B, 30U. Zeer fraai en beter. 10 ex. 1 Cent 1862, 63, 70, 73, 75, 76, 77-1, 77-2, 78, 80, 81, 82, 83, 84. Meest FDC. 14 ex. 1 Cent 1892, 96, 97, 98, 99, 1901k, 01g, 02, 04, 05, 06. Meest FDC. 11 ex. 1 Cent 1913, 14, 1917/1948 compleet. Meest FDC. 26 ex. 461 2 1/2 Cent 1877, 80, 81, 83, 84. Meest FDC. 5 ex. 100 462 2 1/2 Cent 1894, 98, 1912/1941 compleet. Meest FDC. 11 ex. 200 250 50 463 50 464 5 Cent 1825 B, 26 B, 27 U(2), 27/18 U. Zeer fraai en beter. 5 ex. 5 Cent 1826 B, 27 U, 27 B, 28 B(2). Ca. zeer fraai. 5 ex. 100 150 420 424 425 426 456 457 250 427 Promotiesets. 2002/2003. V.O.C. 1/6 compleet in doos. 428 434 Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets. 2006 Rembrandt in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets. 2007 De Ruyter in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets. 2007 De Ruyter in zilver. 1/6 compleet in doos. Promotiesets divers w.o. V.O.C. 1/6. 435 Promotiesets, baby, huwelijk, dag van de munt, etc. 11 ex. 436 437 Promotiesets. VVV 2002, 03, 04; Habsburger 2003; Duisenberg 2003; Basel 2005; Nijntje 2005. 7 ex. Promotiesets Habsburgerset, VOC 1/6, HCF 2006, etc. 50 100 438 Themasets 2003/2012 compleet. 10 ex. 100 439 Themasets 2004, 06, 07, 08, 09. 5 ex. 50 476 440 Themasets 2004/2013. 9 ex. 75 477 441 Divers w.o. Maxi gulden, diverse sets en zilveren herdenkingsmunten. Divers zoals zilveren dukaten, 10 guldens, muntsets, mini muntsets, etc. Divers. De Muntclub. Doos muntsets, w.o. zilver 21 ex. 50 429 430 431 432 433 442 443 444 445 446 447 448 Lot moderne uitgiften w.o. veel betere coincards en penningen in coincards. Mini muntsets 1998, 1999, 2000, 2001(2) en 2002 met euro’s. Moderne uitgiften w.o. Juliana zilverschat, V.O.C duitenset, promotiesets, etc. Diverse guldenproducten, set VOC duiten, Set Romeinen, Alexander Tetradrachme. Eurosets w.o. VOC sets 1/6, miniset 2002, abdicatie 1 en 2. 465 50 466 50 467 50 468 40 100 100 100 14 100 100 100 100 100 10 Cent 1897, 1903, 04, 05, 06. Meest FDC. 5 ex. 150 472 10 Cent 1910/1925 compleet. Meest FDC. 12 ex. 150 473 10 Cent 1926/1941 en 1948 compleet. FDC. 12 ex. 100 474 25 Cent 1823/22 B, 24 B, 25 U, 25 B, 26 B, 27 B, 29 B, 30 U, 30 B. Zeer fraai en beter. 9 ex. 25 Cent 1824 B, 25 U, 25 B, 26 U, 26 B, 27 B, 29 B, 30 U, 30 B en 1 gulden 1840. Ca. zeer fraai. 10 ex. 25 Cent 1894 FDC, 1895b fraai, 1897 UNC. 3 ex. 475 400 150 471 50 75 20 150 470 469 50 200 10 Cent 1825 U, 25 B, 26 U, 26 B, 27 U, 27 B, 28 U, 28 B. Ca. zeer fraai. 8 ex. 10 Cent 1825 U, 25 B(2), 27 B, 28 U; 1 gulden 1840. Zeer fraai en beter. 6 ex. 10 Cent 1862, 77, 82, 85,87, 89, 90. Prachtig en FDC. 7 ex. 50 50 50 5 Cent 1850, 55, 59, 62, 63, 68, 69, 76, 79, 87. Prachtig en FDC. 10 ex. 5 Cent 1907 zf; 10 cent 1896 pr, 1906 fdc; 1/2 gulden 1898 pr, 1909 pr; 1 gulden 1897 pr; 2 1/2 gulden 1929 pr+. 7 ex. 5 Cent 1907/1940 + 1948 compleet. FDC. 15 ex. 20 125 150 150 200 250 150 478 25 Cent 1898, 1901a, 1901b/1906. UNC/FDC. 8 ex. Mooi lot! 25 Cent 1910/1925 compleet. FDC. 11 ex. 750 250 479 25 Cent 1926/1941 en 1948 compleet. FDC. 6 ex. 100 480 481 1/2 Gulden 1847, 48, 48/47; 1 gulden 1843/1849 compleet. Diverse kwaliteiten. 12 ex. 1/2 Gulden 1857, 58, 59, 63, 66, 68. Prachtig en FDC. 6 ex. 150 150 482 1/2 Gulden 1898 /1909 compleet. FDC. 7 ex. 500 483 1/2 Gulden 1910/1930 compleet. Meest FDC. 10 ex. 150 484 1 Gulden 1840/2001 in cassette HNM. 25 ex. 100 485 1 Gulden 1854, 55, 56, 64. Prachtig en FDC. 4 ex. 200 486 1 Gulden 1898, 1913, 14, 15, 16, 17. UNC/FDC. 6 ex. 300 487 1 Gulden 1922/1940 compleet. FDC. 11 ex. 100 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 488 taxatie 521 489 2 1/2 Gulden 1842/1849 compleet. Diverse kwaliteiten. 11 ex. 2 1/2 Gulden 1860, 65, 66(2), 71. Prachtig en beter. 5 ex. 250 200 490 2 1/2 Gulden 1929/1940 compleet. UNC/FDC. 10 ex. 100 491 USA geslagen 1941/944. 1 ct / 2 1/2 gld. Meest FDC. 17 ex. 492 Zinkgeld 1941/1943. Compleet behalve 2 1/2 ct 1942zink. FDC. 14 ex. Juliana. 1 Gulden 1954/1967 en 2 1/2 gulden 1959/1966. Meest FDC. Juliana. 1 Gulden 1954/1967 en 2 1/2 gulden 1959/1966. Meest FDC. 10 Gulden zilver 1973(3); 50 gulden 1982, 84, 87, 88(2), 90(2), 91(2). Proof. 12 ex. Koninkrijk modern, w.o. 5x 50 gulden fdc, en iets Porsche peningen. Koninkrijk w.o. enkele gouden dukaat 1986, dubbele gouden dukaat 1988. Koninkrijk w.o. zilver 1 gulden (114), 2 1/2 gulden (79), 10 gulden (6) en 50 gulden (6). Koninkrijk w.o. Wilhelmina rijksdaalder (28). 493 494 494a 494b 494c 494d 494e 494f Juliana en Beatrix in 2 albums. kavel omschrijving 522 50 523 50 524 40 40 525 100 35 526 225 527 400 200 528 50 495 Koninkrijk. Lotje divers modern gulden en euro. 496 497 Koninkrijk. Lot divers Nederland en Overzee. Meest zilver. 18 ex. Verhuisdoos met restanten. Veel voor weinig. 50 25 498 Juliana/Beatrix. Lot divers w.o. iets zilver. 40 499 Juliana. Compleet in album. 50 500 Juliana. Compleet in album. 50 529 25 530 531 532 501 taxatie Verzameling in album. 1/2 Cent / 5 cent w.o. betere jaren en kwaliteiten. Willem I. 1/2 Cent 1821 U, 23 U, 31; 1 cent 1827 U, 28 U; 5 cent 1827 U, 28 B; 10 cent 1826 U, 27 U; 25 cent 1825 U en 1 gulden 1840. Mooi lot. Zeer fraai/FDC. Willem II. 1/2 Cent 1843, 46, 47; 10 cent 1849; 25 cent 1849(2); 1 gulden 1843, 46L, 46z; 2 1/2 gulden 1842, 43, 44, 45a, 45b, 46z, 48, 49. Mooi lot. Zeer fraai/FDC. Willem II. Mooie collectie in voordrukalbum. 1/2 Cent 1843; 10 cent 1848, 49(2); 25 cent 1849; 1/2 gulden 1847, 48, 48/47; 1 gulden 1845a, b, 46L, 47, 48; 2 1/2 gulden 1842, 45a, 46L, 46z, 47, 48, 49. Zeer fraai en beter. Handelslot in 3 albums divers meest zilver, w.o. Juliana 1 gulden(119), 2 1/2 gulden(57), 10 gulden(34), 50 gulden(7). Handelslot in album divers meest 10 cent / 2 1/2 gulden. Veel beter materiaal. 227 ex. Koninkrijk. Lot van 1/2 cent / 2 1/2 gulden. Kwaliteitslot met betere jaren en kwaliteiten. Moet gezien worden! Koninkrijk. Typeverzameling in album, w.o. vele betere jaren en kwaliteiten. Koninkrijk. Typeverzameling in album, w.o. vele betere jaren en kwaliteiten. Verzameling in album. 10 Cent/2 1/2 gulden w.o. betere jaren en kwaliteiten. Wilhelmina in album. Mooie verzameling, veel FDC kwaliteit. 25 cent / 2 1/2 gulden en USA geslagen en zinkgeld. Willem III. Mooie collectie in voordrukalbum. 1/2 Cent / 2 1/2 gulden w.o. betere jaren. Zeer fraai en beter. Wilhelmina. Mooie collectie in 2 voordrukalbums. 1/2 Cent / 2 1/2 gulden w.o. betere jaren. Zeer fraai en beter. 400 400 400 400 500 500 500 750 750 750 750 1000 Juliana. Compleet in album met varianten en enkele misslagen. 501a Juliana. 1 cent/10 gulden. Meest FDC. Mooi geheel. 75 400 502 Juliana. 1 cent/10 gulden. Meest FDC. Mooi geheel. 400 503 Juliana/Beatrix in 2 albums. 504 Juliana en Beatrix divers w.o. zilver. 3 Albums. 100 PAUZE 505 Juliana en Beatrix divers guldens, euro’s w.o. zilver. 125 506 Beatrix. Compleet in voordrukalbum met diverse extra’s als gouden dukaat 1985, 5 gulden 2000 klein mmt en leuke misslag. Beatrix. 1980/2001 compleet met zilver in album. U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. 125 150 507 508 75 Lot vnl. Willem I, II, III. Leuk uitzoekpartijtje, veel betere jaren, matige kwaliteit. Nederland en Overzee w.o. zilver. 50 50 511 Koninkrijk. 1/2 Gulden 1921/1930 (31); 2 1/2 gld 1874(2), 1933, 1938. Lot divers w.o. 1 gulden 1892, 97, 1904, 08, 16. 75 75 512 Album koninkrijk divers meest zilver. 100 513 Koninkrijk. Juliana zilver 1 gld(4), 2 1/2 gulden(8), 10 gld; Beatrix 50 gld (10) en iets buitenland. Wilhelmina in album w.o. 2 1/2 Gulden zilver 7x. 100 100 509 510 514 514a Kwaliteitslot 1/2 cent/1 gulden. UNC/FDC. 20 ex. 515 516 517 518 519 520 Handelslot in album divers meest 1/2 centen, centen en 2 1/2 centen. 352 ex. Willem I, II, III. Lotje divers w.o. 2 1/2 gulden(7), 10 cent 1853. 25 ex. Lotje divers w.o. 2 1/2 gulden 1929/1940(10), 10 en 50 guldens zilver. Koninkrijk. Collectie vnl. Wilhelmina w.o. betere jaren/kwaliteiten. Willem III. 2 1/2 Gulden zilver 1850/1874. 20 Verschillende jaren. Nette kwaliteit. Wilhelmina in album. Mooie verzameling, veel FDC kwaliteit. 1/2 Cent t/m 25 cent. 533 1000 BELANGRIJK! 100 Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 150 150 200 IMPORTANT! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 250 250 300 15 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving KONINKRIJK DER NEDERLANDEN 1813- heden taxatie 548 1/2 Cent 1826 B. Fraai. 75 549 1/2 Cent 1827. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde. 100 1/2 Cent 534 1/2 Cent 1819 U. Fraai+. Schaars. 400 535 1/2 Cent 1821 B. Zeer fraai+. 500 550 1/2 Cent 1828 U. FDC. Originele muntkleur. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! 800 536 1/2 Cent 1822 U. FDC. Fantastische mooie originele kleur! 1/2 Cent 1822 U. FDC. Mooie kleur. 250 200 551 1/2 Cent 1828 U. Zeer fraai+. 250 552 1/2 Cent 1828 B. FDC. Mooie kleur. 700 553 1/2 Cent 1828 B. Fraai/zeer fraai. 150 554 1/2 Cent 1829 U. Prachtig. 150 555 1/2 Cent 1832. FDC. 125 556 1/2 Cent 1832. Variant met lage 2. Prachtig. 537 538 1/2 Cent 1822 U. Variant met lage tweede 2. FDC. 200 539 1/2 Cent 1822 B. FDC. 300 540 1/2 Cent 1823 U. Prachtig+. 100 75 541 1/2 Cent 1823 B. FDC. 200 542 1/2 Cent 1823 B. FDC. 200 557 1/2 Cent 1837. FDC. 150 543 1/2 Cent 1824 U. Fraai. 50 558 1/2 Cent 1841. FDC. 225 559 1/2 Cent 1841. UNC. 200 560 1/2 Cent 1846. FDC. 125 561 1/2 Cent 1846. FDC. 125 562 1/2 Cent 1847. FDC. Mooie kleur. 175 563 1/2 Cent 1850. FDC. 75 564 1/2 Cent 1850. FDC. 75 565 1/2 Cent 1851. FDC. 75 566 1/2 Cent 1851. FDC. 75 567 1/2 Cent 1852. FDC. 500 568 1/2 Cent 1852. Prachtig. 175 544 545 1/2 Cent 1824 B. Zeer fraai. 1/2 Cent 1826 U. Zeer fraai+. Zeldzaam. 250 2500 546 1/2 Cent 1826 B. FDC. Mooie kleur. 600 569 1/2 Cent 1853. FDC. 100 547 1/2 Cent 1826 B. Zeer fraai+. 150 570 1/2 Cent 1853. FDC. 100 16 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie 571 1/2 Cent 1854. FDC. Mooie kleur 75 572 1/2 Cent 1854. FDC. Mooie kleur 75 kavel omschrijving taxatie 600 1 Cent 1821. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde. 100 601 1 Cent 1821 B. Fraai. 200 573 1/2 Cent 1854. Misslag, 20% decentrisch geslagen. Leuk! 100 574 1/2 Cent 1855. Prachtig. Schaars. 400 575 1/2 Cent 1855. Ca. prachtig. Schaars. 350 576 1/2 Cent 1857. FDC. 75 602 1 Cent 1822 U. FDC. Sublieme kleur. 175 577 1/2 Cent 1857. FDC. Mooie kleur. 75 603 1 Cent 1822 U. FDC. Sublieme kleur. 175 578 1/2 Cent 1859. FDC. 75 579 1/2 Cent 1859. FDC. 75 580 1/2 Cent 1861. FDC. 75 581 1/2 Cent 1862. FDC. 100 582 1/2 Cent 1862. FDC. 100 583 1/2 Cent 1862. UNC. 75 604 1 Cent 1822 B. FDC. Sublieme kleur. 250 584 1/2 Cent 1865. FDC. 75 585 1/2 Cent 1876. FDC. 50 586 1/2 Cent 1876. FDC. 50 587 1/2 Cent 1883. FDC. 100 588 1/2 Cent 1886. FDC. 75 589 1/2 Cent 1891. Perfecte kleur. FDC. 40 605 1 Cent 1823 U. FDC. Mooie stempelglans. 200 590 1/2 Cent 1894. Perfecte kleur. FDC. 40 591 1/2 Cent 1898. FDC. 592 1/2 Cent 1900. Mooie kleur. FDC. 60 593 1/2 Cent 1901. Mooie kleur. FDC. 25 594 1/2 Cent 1915. FDC. 35 595 1/2 Cent 1917. FDC. 75 606 1 Cent 1826 U. FDC. Sublieme kleur. 200 596 1/2 Cent 1922. FDC. 25 597 1/2 Cent 1922/21. Mooie duidelijke overslag. Prachtig. 607 1 Cent 1823 B. FDC. 250 608 1 Cent 1827 U. FDC. 125 609 1 Cent 1827 B. FDC. 200 100 350 1 Cent 598 599 1 Cent 1819 U. Fraai. Schaars. 1 Cent 1821 U. FDC. 250 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling. 200 17 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 610 611 1 Cent 1827 B. FDC. Mooie kleur. 1 Cent 1828 B. FDC. taxatie kavel omschrijving 200 taxatie 643 1 Cent 1902b. FDC. 50 644 1 Cent 1905. FDC. 25 645 1 Cent 1907. FDC. 50 646 1 Cent 1907. FDC. Mooie kleur. 60 647 1 Cent 1913. FDC. 40 648 1 Cent 1914. FDC. 25 649 1 Cent 1915. FDC. 25 650 1 Cent 1915. FDC. 25 651 1 Cent 1916. FDC. 30 652 1 Cent 1924. FDC. Sublieme kleur. 653 1 Cent 1929. FDC. 10 654 1 Cent 1930. FDC. 15 655 1 Cent 1950, 51, 52, 53, 66 en 25 cent 1954. Originele kleur. FDC. 1 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 25 20 1 Cent 1971. Misslag. Verhoogde buitenrand. 20 250 612 1 Cent 1828 B/_. Onebekende overslag . FDC. 250 613 1 Cent 1831. Prachtig. 100 125 614 1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur. 75 656 615 1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur. 75 657 616 1 Cent 1860. FDC. 60 617 1 Cent 1860. FDC. 60 618 1 Cent 1861. FDC. 60 658 2 1/2 Cent 1880. FDC. 30 619 1 Cent 1862. FDC. 60 659 2 1/2 Cent 1884. FDC. 40 620 1 Cent 1864. FDC 60 660 2 1/2 Cent 1886. FDC. Mooie kleur. 50 621 1 Cent 1864. FDC. 60 661 2 1/2 Cent 1890. FDC. Mooie kleur. 50 622 1 Cent 1870. FDC. 40 623 1 Cent 1870. FDC. 40 624 1 Cent 1873. FDC. 40 662 2 1/2 Cent 1894. FDC. 125 663 2 1/2 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur. 100 664 2 1/2 Cent 1898. FDC. 100 665 2 1/2 Cent 1903. FDC. 30 666 2 1/2 Cent 1903. FDC. 30 667 2 1.2 Cent 1904. FDC. 30 668 2 1/2 Cent 1905. FDC. 30 669 2 1/2 Cent 1906. FDC. 30 670 2 1/2 Cent 1912. FDC. 100 671 2 1/2 Cent 1914. FDC. 100 672 2 1/2 Cent 1919. FDC. 30 625 1 Cent 1892. FDC. Mooie lichte kleur. 75 626 1 Cent 1892. FDC. Mooie lichte kleur. 75 627 1 Cent 1892. FDC. Mooie kleur. 628 1 Cent 1896. FDC. 125 629 1 Cent 1897. FDC. 150 630 1 Cent 1897. FDC. 150 631 1 Cent 1898. FDC. 50 632 1 Cent 1898. FDC. 50 633 1 Cent 1899. FDC. 50 634 1 Cent 1900a. FDC. Mooie kleur. 40 635 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50 636 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50 637 1 Cent 1900b. FDC. Mooie kleur. 50 638 1 Cent 1900b. FDC. 40 639 1 Cent 1901g. FDC. 40 640 1 Cent 1901k. FDC. Mooie kleur. 30 641 1 Cent 1901k. FDC. Mooie kleur. 30 642 1 Cent 1902b. FDC. 50 2 1/2 Cent 75 Stuur uw biedingen tijdig in! Fax 020 6222454 e-mail [email protected] 18 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 673 674 taxatie 2 1/2 Cent. Misslag. Blanco muntplaatje met kartelrand. 2 1/2 Cent 1942 zink. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC met miniem vlekje. Toen wij dit stuk in 1993 verkochten was het vlekje identiek, dus het wordt niet erger. Uiterst zeldzaam topstuk! Ex. Collecie Doodruin Van Meurs 1993. Gekeurd NVMH. kavel omschrijving 684 5 Cent 1828 B. UNC. 685 5 Cent 1848a. Kort borstbeeld. Mooi stukje. UNC. Zeldzaam. taxatie 250 50 15000 2500 686 5 Cent 1868. FDC. 125 687 5 Cent 1908. FDC. Sublieme kleur. 25 688 5 Cent 1909. FDC. Sublieme kleur! 100 689 5 Cent 1909. FDC. Sublieme kleur! 100 690 5 Cent 1909. Prachtig/FDC. 40 691 5 Cent vierkant. Misslag. Blanco muntplaatje. Leuk! 50 692 5 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20 693 5 Cent 1975. Misslag. Verhoogde buitenrand. 20 5 Cent 675 5 Cent 1819 U. Zeer fraai/prachtig. Schaars. 350 676 5 Cent 1822 U. Zeer fraai. 150 677 5 Cent 1822 U. Fraai/zeer fraai. 150 678 5 Cent 1825 B. FDC. 10 Cent 694 10 Cent 1819 U. Schaars. UNC. Schaars. 695 10 Cent 1822 U. Zeer fraai-. 250 696 10 Cent 1823 B. UNC. Zoals gebruikelijk iets zwak geslagen. 750 10 Cent 1823 B/2_. Onbekende overslag! Leuk. Ca. zeer fraai. 250 10 Cent 1825 B. FDC. 200 200 679 5 Cent 1826 B. FDC. 680 681 5 Cent 1826. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde. 5 Cent 1827 U. FDC. 100 150 682 5 Cent 1827/18 U. FDC. 150 200 697 683 5 Cent 1827/18. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde. 2500 100 Please post your bids! Fax +31 (0)20 6222454 e-mail info@ aamuntenveiling.com 698 19 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 699 10 Cent 1826 U. FDC. 100 700 10 Cent 1826 U. UNC. 100 701 10 Cent 1826 B. UNC. 150 702 10 Cent 1826 B. UNC. 150 703 10 Cent 1827 U. FDC. 60 704 10 Cent 1828 U. FDC. Mooie kleur. 705 10 Cent 1849b. Zonder punt. Mooie melkwitte FDC. Schaars. 706 707 10 Cent Koning Willem III, keerzijde gegraveerd met sierletters H.G. Leuk. 10 Cent 1849. Willem III. FDC. Lichte patina. 125 1200 bod 10 Cent 1849. Willem III. FDC. Sublieme kleur. 250 709 10 Cent 1849. Willem III. Prachtig. 100 710 10 Cent 1850. UNC. 300 711 10 Cent 1850. Prachtig. 150 713 714 715 10 Cent 1853. FDC. 10 Cent 1853/43(?). Mogelijk onbekende overslag. FDC. 10 Cent 1855. FDC. 10 Cent 1855. FDC. Mooi strak stukje! taxatie 716 10 Cent 1856/53. FDC. 700 717 10 Cent 1859. UNC. 175 718 10 Cent 1863. FDC. 200 719 10 Cent 1863. UNC. Mooie patina. 150 720 10 Cent 1868. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 721 10 Cent 1869. UNC. 150 722 10 Cent 1871. UNC. 150 723 10 Cent 1873. FDC. 175 724 10 Cent 1874a. 1e halfjaar. Zeer fraai+. 350 725 10 Cent 1874b. 2e halfjaar. UNC. 175 726 10 Cent 1876. UNC. 100 727 10 Cent 1878. FDC. 125 728 10 Cent 1879. FDC. 125 729 10 Cent 1880. FDC. 125 730 10 Cent 1881. UNC. 50 731 10 Cent 1882. FDC. Mooie kleur. 70 732 10 Cent 1884. FDC. 733 10 Cent 1884. Prachtig. 50 734 10 Cent 1885. FDC. Mooie patina. 60 735 10 Cent 1890. FDC. Mooi strak en helder stukje. 75 736 10 Cent 1892. FDC. Melkwit stukje! 80 737 10 Cent 1892. FDC. Mooie patina. 80 738 10 Cent 1893. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 739 10 Cent 1893. FDC. 80 740 10 Cent 1893. FDC. 80 741 10 Cent 1894. FDC. Mooie patina. 150 742 10 Cent 1894. FDC. Mooie patina. 150 743 10 Cent 1895. FDC. 200 744 10 Cent 1895. FDC. 200 745 10 Cent 1895. FDC. 200 1250 250 708 712 kavel omschrijving 100 300 350 250 350 350 20 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie 746 10 Cent 1896. FDC. 90 770 10 Cent 1980. Misslag. 30% decentrisch geslagen. 15 747 10 Cent 1896. UNC. 80 771 10 Cent 1980. Misslag. 75% decentrisch geslagen. 20 748 250 772 10 Cent Juliana. Misslag. 70% decentrisch geslagen. 50 749 10 Cent 1898. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 10 Cent 1898. FDC. 773 10 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20 750 10 Cent 1901. FDC. 160 751 10 Cent 1901. UNC. 150 752 10 Cent 1901. UNC. 150 753 10 Cent 1905. FDC. 125 754 10 Cent 1906. FDC. 60 755 10 Cent 1910. FDC. Melkwitte kleur. 756 10 Cent 1911. FDC. 757 10 Cent 1912a. Ca. prachtig. Schaars. 758 10 Cent 1921. FDC. Melkwit stukje! 40 759 10 Cent 1926. FDC. 760 10 Cent 1936. FDC. 761 10 Cent 1944 Denver. FDC. Mooie beginnende patina. Uiterst zeldzaam topstuk. Gekeurd NVMH. 12500 10 Cent 1944 Denver. UNC. Uiterst zeldzaam topstuk. Gekeurd NVMH. 10000 762 763 10 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 160 25 Cent 100 60 774 25 Cent 1822 U. Ca. fraai. 200 60 775 25 Cent 1823/22 B. Prachtig. 300 5 776 25 Cent 1823/22 B. Zeer fraai. 125 777 25 Cent 1824 B. FDC 175 778 25 Cent 1824 B. UNC. 150 779 25 Cent 1825 U. UNC. 125 780 781 25 Cent 1825/23 U. Onbekende overslag! FDC. Sublieme kleur. 25 Cent 1826 U. FDC. 350 125 782 25 Cent 1826 U. UNC. 125 783 25 Cent 1826 B. FDC. Mooie melkwitte kleur. 150 200 750 764 10 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 750 765 10 Cent 1945pe. Prachtig/FDC. 650 766 767 10 Cent 1962. Misslag. Keerzijde met incuus geslagen voorzijde. 10 Cent 1977. Misslag. 15% decentrisch geslagen. 50 50 768 10 Cent 1979. Misslag. 10% decentrisch geslagen. 25 769 10 Cent 1980. Misslag. 65% decentrisch geslagen. 30 Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 21 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 784 25 Cent 1827 B. FDC. 250 785 25 Cent 1828 B. Ca. zeer fraai. 200 786 25 Cent 1829 U. Zeer fraai. Schaars. 350 787 25 Cent 1830 U. FDC. Mooie melkwitte kleur. 250 788 25 Cent 1830 B. Prachtig. 175 789 25 Cent 1848a. Met punt achter jaartal. FDC. 100 790 25 Cent 1848a. FDC. Mooie melkwitte kleur. 100 791 25 Cent 1849. FDC. 75 792 25 Cent 1849. FDC. 75 793 25 Cent 1887. Prachtig+. kavel omschrijving 798 25 Cent 1890a. Prachtig. 200 799 25 Cent 1892. FDC. 250 800 25 Cent 1892. FDC-. Mooie kleur. 200 801 802 25 Cent 1893. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC-. 25 Cent 1893. FDC. 300 250 803 25 Cent 1893. Prachtig+. 125 804 25 Cent 1894. FDC-. Mooie kleur. 200 805 25 Cent 1895a. FDC. 300 806 25 Cent 1895a. FDC. 300 807 25 Cent 1895a. Prachtig+. 125 808 25 Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Bijna prachtig. Schaars. 500 25 Cent 1895b. Schuin muntmeesterteken. Zeer fraai+. 200 810 25 Cent 1896. FDC. Sublieme kleur! 500 811 25 Cent 1896. FDC. 450 812 25 Cent 1897. FDC. 100 813 25 Cent 1897. UNC. 75 814 25 Cent 1897. UNC. 75 815 25 Cent 1898. FDC. Mooie patina. 600 816 25 Cent 1901a. Brede hals. FDC. 600 817 25 Cent 1901a. Brede hals. Prachtig. 300 818 25 Cent 1901b. FDC. 125 550 809 794 25 Cent 1887. Prachtig. 500 795 25 Cent 1889. FDC. 550 796 25 Cent 1889. Prachtig+. 350 797 25 Cent 1890a. Met punt achter jaartal. UNC. taxatie 350 De veilingcommissie bedraagt 23% plus e 2,50 kavelgeld per kavel. 22 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie 1/2 Gulden 819 25 Cent 1902. FDC. Mooie frisse kleur. 125 820 25 Cent 1903. FDC. 125 821 25 Cent 1903. UNC. 100 822 25 Cent 1904. FDC. 125 823 25 Cent 1904. FDC. Mooie patina. 125 824 25 Cent 1904. UNC. 100 825 25 Cent 1905. UNC. 100 826 25 Cent 1906. FDC. 100 846 1/2 Gulden 1818 U. Zeer fraai. 300 827 25 Cent 1910. FDC. 200 847 1/2 Gulden 1818 U. Ca. zeer fraai. 250 828 25 Cent 1911. FDC. 125 829 25 Cent 1912. FDC. 125 848 1/2 Gulden 1818 U. Fraai/zeer fraai. 200 849 1/2 Gulden 1819 U. Prachtig. 500 125 850 1/2 Gulden 1819 U. Ca. zeer fraai. 250 851 1/2 Gulden 1819 U. Fraai. 125 852 1/2 Gulden 1822 U b. Prachtig/FDC. 600 853 1/2 Gulden 1822 U b. Fraai+. 150 854 600 855 1/2 Gulden 1829/23 B. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai+. 856 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai. 150 857 1/2 Gulden 1829/23 B. Zeer fraai. 150 830 831 25 Cent 1913. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. PCGS PF61. 25 Cent 1913. UNC. 832 25 Cent 1914. FDC. 833 25 Cent 1915. FDC. Mooie kleur. 834 25 Cent 1916. Prachtig+. 50 835 25 Cent 1917. FDC. 40 836 25 Cent 1918. FDC. 837 25 Cent 1925. FDC. Melkwitte FDC! 838 25 Cent 1925. FDC. 839 500 150 60 30 100 75 840 25 Cent 1941. Met gegraveerde helm en Wilhelmina Londen. Leuk! 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 50 200 841 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 200 842 25 Cent 1945pe. FDC. Schaars. 200 843 25 Cent Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje. 20 844 25 Cent 1972. Misslag. 10% decentrisch geslagen. 20 845 25 Cent 1980. Misslag. Hapje uit muntplaatje. 20 175 AA Muntenveiling biedt u de mogelijkheid om tijdens de veiling online mee te bieden, dus overal ter wereld. U bent er LIVE bij als de hamer valt en u kunt zelf mee bieden. AA Muntenveiling offers you the opportunity to join LIVE INTERNET BIDDING, everywhere in the world. 23 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 858 1/2 Gulden 1830 B/_. Zeer fraai. taxatie kavel omschrijving 200 taxatie 876 1/2 Gulden 1929b. UNC. 75 877 1/2 Gulden 1930. Met bubbel in muntplaatje. Apart! 50 1 Gulden 859 1/2 Gulden 1847. FDC. Mooie melkwitte kleur. 860 1/2 Gulden 1848. Prachtig. 175 50 878 861 862 1/2 Gulden 1850. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Sublieme kwaliteit. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk. Slechts enkele stuks geslagen. 1/2 Gulden 1857. UNC. 2000 8000 125 863 1/2 Gulden 1860. FDC. Mooie frisse kleur. 150 864 1/2 Gulden 1861. FDC. 150 865 1/2 Gulden 1862. FDC. 150 866 1/2 Gulden 1864. UNC. 125 867 1/2 Gulden 1866. FDC. Schaars. 200 868 1/2 Gulden 1868/_. Onbekende overslag. UNC. 125 869 1/2 Gulden 1898. FDC. 150 870 1 Gulden 1818 U. Enkele krasjes boven het jaartal, overigens een mooie zeer fraai. Zeer zeldzaam. 871 1/2 Gulden 1905. FDC. Fantastisch stuk! Mooiste exemplaar dat ik ooit heb gezien. 1/2 Gulden 1910. FDC. 125 872 1/2 Gulden 1913. FDC. 60 873 1/2 Gulden 1921. FDC. 25 874 1/2 Gulden 1921. FDC. 25 875 1/2 Gulden 1922. FDC. 20 100 879 1 Gulden 1819 U. Zeer fraai. 350 880 1 Gulden 1820 U. FDC. Mooie beginnende patina. 650 881 1 Gulden 1820 U. Zeer fraai+. 200 882 1 Gulden 1820 U. Zeer fraai. 150 883 1 Gulden 1820 U. Fraai/zeer fraai. 125 884 1 Gulden 1821 U. Prachtig. 250 885 1 Gulden 1821 U. Zeer fraai. 150 886 1 Gulden 1821 U. Ca. zeer fraai. 140 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 24 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 887 1 Gulden 1823 U. Prachtig. taxatie kavel omschrijving 450 taxatie 904 1 Gulden 1832/24 U. Prachtig. 250 905 1 Gulden 1832/24 U. Zeer fraai/prachtig. 200 906 1 Gulden 1837. Prachtig. 250 907 1 Gulden 1837. Prachtig. 250 225 888 1 Gulden 1823 U. Zeer fraai. 250 889 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai/prachtig. 200 890 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai/prachtig. 200 891 1 Gulden 1824 U a. Zeer fraai. 150 908 1 Gulden 1837. Prachtig-. 892 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai/prachtig. 250 909 1 Gulden 1840. Nette zeer fraai. 75 1 Gulden 1840. Ca. zeer fraai. 70 60 893 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai+. 150 910 894 1 Gulden 1824 U b. Zeer fraai+. 150 911 1 Gulden 1840. Zeer fraai-. 895 1 Gulden 1824 U b. Montageplekje in het veld, overigens zeer fraai. 912 913 1 Gulden 1842a. Kort borstbeeld. Ca. prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/843. 1 Gulden 1842b. Bijna zeer fraai. 750 200 914 1 Gulden 1843. FDC. Sublieme kleur! 650 915 1 Gulden 1844. UNC. 500 916 1 Gulden 1844. Zeer fraai/prachtig. 150 917 1 Gulden 1845a. FDC. Beginnende patina. 200 50 896 1 Gulden 1828 U. Zeer fraai. 500 897 1 Gulden 1829 B. Zeer fraai. 250 898 1 Gulden 1829 B. Fraai+. 250 899 1 Gulden 1829 B. Fraai+. 150 900 1 Gulden 1831/21 U. Mooie duidelijke overslag. Zeer fraai/prachtig. 400 901 1 Gulden 1832. FDC. Mooi melkwit stuk! 600 902 1 Gulden 1832. Zeer fraai. 150 903 1 Gulden 1832. Ca. zeer fraai. 140 25 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 918 1 Gulden 1847. UNC. Mooie kleur. 150 919 1 Gulden 1848. FDC. Beginnende patina. 125 920 1 Gulden 1849. FDC. Schaars in deze mooie kwaliteit. kavel omschrijving taxatie 936 1 Gulden 1896. Prachtig. 750 937 1 Gulden 1896. Zeer fraai/prachtig. 500 938 1 Gulden 1897. FDC. Melkwit topstukje. 150 650 921 1 Gulden 1851. FDC. Mooi melkwit stuk. 200 922 1 Gulden 1851. FDC. 200 923 1 Gulden 1855. FDC. 125 924 1 Gulden 1857. FDC. 150 925 1 Gulden 1858. FDC. Melkwitte kleur! 150 926 1 Gulden 1859. UNC. 125 927 1 Gulden 1860. UNC. 125 939 1 Gulden 1897. FDC. Melkwit topstukje. 150 1 Gulden 1897. FDC. 140 928 1 Gulden 1861. FDC. 125 940 929 1 Gulden 1863. FDC. 80 941 1 Gulden 1898. FDC. 225 930 1 Gulden 1865. FDC. 80 931 1 Gulden 1865. FDC. Mooie patina. 80 942 1 Gulden 1898. FDC. 225 943 1 Gulden 1901. FDC. Mooi strak stukje. 250 944 1 Gulden 1901. FDC. Mooie patina. 250 945 1 Gulden 1901. FDC. 225 932 1 Gulden 1866. FDC. 300 933 1 Gulden 1892. FDC. Mooi strak stuk met lichte kleur. 150 934 1 Gulden 1892. FDC. 140 935 1 Gulden 1892. UNC. 125 Stuur uw biedingen tijdig in! Fax 020 6222454 e-mail [email protected] 26 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie 946 1 Gulden 1904. UNC. 175 947 1 Gulden 1905. Prachtig+. 125 948 1 Gulden 1905. UNC. 250 kavel omschrijving 962 949 950 1 Gulden 1906. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. UNC. 1 Gulden 1906. FDC. Mooi strak stukje met sublieme kleur! 750 1000 taxatie 963 1 Gulden 1913. Misslag. Decentrisch geslagen met opstaande rand. Leuk stukje! 1 Gulden 1914. FDC. 964 1 Gulden 1914. UNC. 965 1 Gulden 1915. FDC. 90 966 1 Gulden 1916. FDC. 125 967 1 Gulden 1917. FDC. 175 968 1 Gulden 1917. Prachtig+. 80 969 1 Gulden 1923. FDC. 40 970 1 Gulden 1928. FDC. 40 971 1 Gulden 1930. FDC. 35 972 Zilveren Hendrik 1935. ‘s Hertogenbosch. FDC. 30 973 1 Gulden 1938. FDC. 15 100 100 90 75 951 1 Gulden 1906. Prachtig. 952 1 Gulden 1907. UNC. 75 974 953 1 Gulden 1908. FDC. 90 975 1 Gulden 1940. Met gegraveerde helm en Wilhelmina in Londen. Leuk! 1 Gulden 1944pe a. FDC. 954 1 Gulden 1908. FDC. 90 976 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250 955 1 Gulden 1909. Prachtig. 75 977 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250 956 1 Gulden 1909. Prachtig. 75 978 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Prachtig+. 250 979 1 Gulden 1944pe b. Met doorlopende letters. Zeer fraai. 150 957 1 Gulden 1910. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC. Subliem stuk! 500 1500 958 1 Gulden 1910. UNC-. Schaars in deze mooie kwaliteit. 750 959 1 Gulden 1911. FDC. Mooie patina. 250 960 1 Gulden 1912. UNC. Schaars. 200 961 1 Gulden 1913. FDC. Melkwit! 125 Please post your bids! Fax +31 (0)20 6222454 e-mail info@ aamuntenveiling.com 27 50 980 1 Gulden 1945pe. FDC. Mooie kleur. 1750 981 1 Gulden 1945pe. Prachtig+. 1500 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 982 1 Gulden 1945pe. Prachtig+. 983 986 1 Gulden Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje met randschrift. 1 Gulden Juliana. Misslag. Blanco muntplaatje zonder randschrift. 1 Gulden 1980. Flinke opstaande rand, decentrisch geslagen. Eru goud gulden 1999 in goudkuipje. 30 400 987 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 988 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 989 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 990 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 991 1 Gulden goud 2001. Proof. 250 984 985 kavel omschrijving taxatie 1500 50 25 995 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai/prachtig. 300 996 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200 997 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200 998 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200 999 2 1/2 Gulden 1841. Fraai/zeer fraai. Schaars. 350 1000 2 1/2 Gulden 1845a. UNC. 500 1001 2 1/2 Gulden 1846L. UNC. 400 1002 2 1/2 Gulden 1847/_. FDC. Fantastische kleur! 250 PAUZE U en ik zijn waarschijnlijk wel aan een kleine pauze toe. Muntenveiling biedt u een kopje koffie of een frisdrankje aan. 2 1/2 Gulden 992 Rijksdaalder of zilveren dukaat 1816. UNC met sublieme stempelglans. 1250 1003 2 1/2 Gulden 1848. Prachtig+. 100 993 Rijksdaalder of zilveren dukaat 1816. Prachtig. 750 1004 2 1/2 Gulden 1849. Willem II. Zeer fraai/prachtig. 150 994 2 1/2 Gulden 1840. Prachtig/FDC. Mooie kleur. 600 1005 2 1/2 Gulden 1849. Willem III. Ca. prachtig. 250 28 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie 1006 2 1/2 Gulden 1850. FDC. Mooi helder exemplaar! 200 1018 2 1/2 Gulden 1857. FDC. Mooie melkwitte kleur. 200 1007 2 1/2 Gulden 1850. UNC. 150 1019 2 1/2 Gulden 1857. UNC. 150 1020 2 1/2 Gulden 1858. FDC. 175 1021 2 1/2 Gulden 1859. FDC. 175 1022 2 1/2 Gulden 1859. UNC. 150 1023 2 1/2 Gulden 1860. Ca. prachtig. 200 1024 2 1/2 Gulden 1861a. Prachtig. 175 1025 2 1/2 Gulden 1862b. FDC. Mooie melkwitte kleur! 250 1026 2 1/2 Gulden 1864b. FDC. Mooie patina. 175 1027 2 1/2 Gulden 1867. UNC. 100 1028 2 1/2 Gulden 1868. UNC. 100 1029 2 1/2 Gulden 1869. FDC. 125 1030 2 1/2 Gulden 1870. FDC. 100 1031 2 1/2 Gulden 1872. FDC. 100 1032 2 1/2 Gulden 1873. FDC. 100 1008 2 1/2 Gulden 1851a. FDC. 225 1009 2 1/2 Gulden 1851b. UNC-. 175 1010 2 1/2 Gulden 1851b. Prachtig+. 1011 2 1/2 Gulden 1852a. UNC. 1012 2 1/2 Gulden 1852a. Prachtig+. 90 1013 2 1/2 Gulden 1852a. Prachtig. 75 80 175 1033 2 1/2 Gulden 1874a. UNC. 80 1014 2 1/2 Gulden 1853/52. Zeer fraai/prachtig. 400 1034 2 1/2 Gulden 1874b. FDC. 80 1015 2 1/2 Gulden 1854/52. Prachtig+. 500 1035 2 1/2 Gulden 1898a. FDC. Mooie donkere patina! 650 1016 2 1/2 Gulden 1855. Prachtig+. 125 1036 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai+. 175 1037 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai. 150 1038 2 1/2 Gulden 1932b. Grof haar. Ruim prachtig. Schaars in deze kwaliteit. 200 Bij schriftelijke biedingen kunt u direct uw maximale bod noteren; wij bieden alsof u in de zaal aanwezig bent en zullen slechts indien nodig tot uw maximum gaan. 1017 2 1/2 Gulden 1856. FDC. Bids made in writing should state a maximum. We shall bid on your behalf as though you were in the auction room, bidding to your maximum only if necessary. 350 29 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 1039 2 1/2 Gulden 1932b. Prachtig. 150 1040 2 1/2 Gulden 1938b. Prachtig. 100 1041 2 1/2 Gulden 1980. Misslag, zwak geslagen met opstaande rand. 50 2 1/2 Gulden Beatrix. Misslag. Zwak geslagen. Leuk. 50 1042 kavel omschrijving 1046 3 Gulden 3 Gulden 1820 U b. Medailleslag. Schaars. Iets oneffen op het muntplaatje. Overigens Prachtig/prachtig+. 3000 1047 3 Gulden 1821 U. Zeer fraai+. 500 1048 3 Gulden 1821 U a. Zonder Michaut. Zeer fraai. 400 600 1043 3 Gulden 1818 U. Zeer fraai/prachtig. 600 1049 3 Gulden 1822 U. Zeer fraai+. 1044 3 Gulden 1819 U. Zeer fraai/prachtig. 600 1050 3 Gulden 1822 U a. Zonder Michaut. Prachtig-. 1045 3 Gulden 1820 U. Zeer fraai+. 500 1051 3 Gulden 1823 U. Zeer fraai+. 30 taxatie 1000 600 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 1052 1053 1054 taxatie 3 Gulden 1824 U. Zeer fraai. 3 Gulden 1824 U c. Streepje tussen kroon en wapen. Zeer fraai/prachtig. 3 Gulden 1830/20. Zeer fraai. 1060 3 Gulden 1832/23. Prachtig-. Beginnende patina. 600 1061 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai/prachtig. 550 1062 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai. 400 1063 3 Gulden 1832/24. Zeer fraai-. 350 1064 3 Gulden 1832/24 U. Fraai/zeer fraai. 350 500 400 3 Gulden 1830/24. Prachtig-. Beginnende patina. 600 1056 3 Gulden 1831/24. Ca. zeer fraai. 400 1057 3 Gulden 1831/24. Ca. zeer fraai. 400 1059 taxatie 400 1055 1058 kavel omschrijving 3 Gulden 1832/21. Zeer fraai/prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/1001. 550 3 Gulden 1832/22. Prachtig/FDC. 750 www.aamuntenveiling.com BELANGRIJK! IMPORTANT! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 31 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie Proof munten Wilhelmina & Juliana geslagen met gepolijste stempels 1068 1065 1066 1067 Proofserie 1948 met ‘proef’ op de halsafsnede. In origineel doosje ‘s Rijksmunt. Zeldzaam. Proofserie 1950 met ‘proef’ op de halsafsnede. In origineel doosje ‘s Rijksmunt. Zeldzaam. Ex. NMV 1989. Proofserie 1951. 1-5-10-25 cent. Proofserie 1953. 1-5 cent. Ex. Collectie Doorduin Van Meurs. 250 1069 Proofserie 1954. 1-5-10-25 cent. 400 1070 Proofserie 1958. 1-5-10-25 cent en 1 gulden. 500 1071 Proofserie 1962. 1-5-10-25 cent en 2 1/2 gulden. 500 1072 Proofserie 1964. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. 500 2500 2500 500 32 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving Proofserie 1967. 1-5-10-25 cent, 1 gulden zilver en 1 gulden nikkel. 1073a Proofserie 1968. 1-10-25 cent en 1 gulden. taxatie kavel omschrijving 1073 1074 Proofserie 1969 vis. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. Ex. Collectie Doorduin Van Meurs. 500 400 500 taxatie 1079 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 400 1080 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 400 1081 5 Gulden goud 1827 B. Prachtig-. 350 1082 5 Gulden goud 1843. Vrijwel FDC. Mooie kleur 3000 1083 5 Gulden goud 1843. Prachtig. 2000 1084 5 Gulden goud 1848. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk! 9000 5 Gulden goud 1075 5 Gulden goud 1826 B. Prachtig+. 400 1085 5 Gulden goud 1912. FDC. 100 1076 5 Gulden goud 1826 B. Zeer fraai/prachtig. 300 1086 5 Gulden goud 1912. FDC. 100 1087 5 Gulden goud 1912. FDC. 100 1088 5 Gulden goud 1912. FDC. 100 1077 5 Gulden goud 1827 U. Prachtig. 500 1089 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1090 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1091 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1092 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1093 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1094 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 75 1095 5 Gulden goud 1912. Zeer fraai. 60 5 Gulden verbronsd nikkel 1078 5 Gulden goud 1827 U. Zeer fraai/prachtig. 400 1096 1097 5 Gulden Beatrix. Misslag. Blanco en te dun muntplaatje met onderste deel van het randschrift. 5 Gulden Beatrix. Misslag. Blanco muntplaatje met randschrift. U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 33 75 50 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving 10 Gulden goud 1098 1099 10 Gulden goud 1819 U. Zeer fraai/prachtig. 3000 10 Gulden goud 1822 U. Tikje in de rand, overigens zeer fraai-. 2500 10 Gulden goud 1823 U. UNC. Schaars in deze mooie kwaliteit. 1500 1101 10 Gulden goud 1823 U. Prachtig/prachtig+. 1200 1102 10 Gulden goud 1824 U. UNC. 1000 1100 1103 10 Gulden goud 1824 U. Zeer fraai/prachtig. taxatie 1107 10 Gulden goud 1824 B. Ca. prachtig. 350 1108 10 Gulden goud 1824 B. Zeer fraai/prachtig. 250 1109 10 Gulden goud 1825 U. Prachtig. 700 1110 10 Gulden goud 1825 U. Zeer fraai-. 400 1111 10 Gulden goud 1825 B. UNC. 500 1112 10 Gulden goud 1825 B. Prachtig. 400 1113 10 Gulden goud 1827 B. Prachtig/FDC. Mooie kleur. Schaars. 2000 1114 10 Gulden goud 1827 B. Prachtig. 1500 1115 10 Gulden goud 1828 B. Prachtig+. 450 1116 10 Gulden goud 1828/27 B. Mooie overslag, sublieme kleur. Liefhebbersstukje! FDC. 2500 1117 10 Gulden goud 1828/27 B. Mooie overslag. FDC. 1750 1118 10 Gulden goud 1830 U. FDC. Zeldzaam mooi stukje met stempelglans! 500 1104 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig+. 400 1105 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig+. 400 1106 10 Gulden goud 1824 B. Prachtig. 400 34 900 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 1119 10 Gulden goud 1830 U. UNC. taxatie 10 Gulden goud 1840. Zeer fraai. 1134 10 Gulden goud 1842. Prachtig/FDC. 5000 1135 10 Gulden goud 1842. Ca. zeer fraai. Komt niet veel voor in deze betaalbare kwaliteit. 3000 1136 10 Gulden goud 1848. Fraai/zeer fraai. Zeldzaam. 4000 1137 10 Gulden goud 1851. Ca. prachtig. 2000 1138 10 Gulden goud 1875. Prachtig/FDC. 150 1139 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140 1140 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140 1141 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140 1142 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 140 1143 10 Gulden goud 1875. Zeer fraai+. 130 700 1144 10 Gulden goud 1875. Zeer fraai+. 130 500 1145 10 Gulden goud 1876. FDC. 150 1146 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 140 1147 10 Gulden goud 1876. Prachtig. 140 1148 10 Gulden goud 1877 met zilveren penning. 150 1149 10 Gulden goud 1877. FDC. 150 1150 10 Gulden goud 1877. FDC. 150 1151 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 140 1152 10 Gulden goud 1879. FDC. 150 1153 10 Gulden goud 1879. FDC. 150 1154 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig/FDC. 250 1155 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig/FDC. 250 1000 1121 10 Gulden goud 1832. Prachtig+. 400 1122 10 Gulden goud 1832. Zeer fraai-. 350 1123 10 Gulden goud 1833. Prachtig. 500 1124 10 Gulden goud 1833. Zeer fraai.+. 400 1125 10 Gulden goud 1837. Prachtig+. 500 1126 10 Gulden goud 1837. Prachtig. 450 1127 10 Gulden goud 1837. Zeer fraai/prachtig. 500 1129 1130 10 Gulden goud 1839. Ca. prachtig. 10 Gulden goud 1839. Ca. prachtig. 350 750 10 Gulden goud 1831. Prachtig+. 10 Gulden goud 1839. UNC. taxatie 1133 1120 1128 kavel omschrijving 500 1131 10 Gulden goud 1840. UNC. 500 1132 10 Gulden goud 1840. Prachtig. 450 23% plus 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. 35 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie 1156 10 Gulden goud 1880. FDC. 175 1157 10 Gulden goud 1880. Prachtig. 150 1158 10 Gulden goud 1885. FDC. 175 1159 10 Gulden goud 1885. Prachtig. 150 1160 10 Gulden goud 1886. FDC. 175 1161 10 Gulden goud 1886. FDC. 175 1162 10 Gulden goud 1887. FDC. 175 1163 10 Gulden goud 1887. FDC. 175 1164 10 Gulden goud 1888. FDC. 250 1165 10 Gulden goud 1888. Prachtig. 175 1166 10 Gulden goud 1889. FDC. 150 1167 10 Gulden goud 1889. FDC. 150 1168 10 Gulden goud 1897a. FDC. 175 1169 10 Gulden goud 1897b/9_. FDC. 200 1170 10 Gulden goud 1897b/9_. UNC. 200 1171 10 Gulden goud 1898a. FDC. 250 1171a 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250 1172 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250 1173 10 Gulden goud 1898b. UNC. 250 1174 10 Gulden goud 1911. FDC. 150 kavel omschrijving taxatie 20 Gulden goud 1202 20 Gulden goud 1848. Fraai/zeer fraai. Zeldzaam. 5000 1203 20 Gulden goud 1850. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Subliem stuk, FDC. 7500 Gouden dukaat 1175 10 Gulden goud 1911. FDC. 150 1204 Gouden dukaat 1814. Zeer fraai/prachtig. 150 1176 10 Gulden goud 1912. FDC. 150 1205 Gouden dukaat 1814. Zeer fraai. 140 1177 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 140 1178 10 Gulden goud 1913. FDC. 150 1179 10 Gulden goud 1913. FDC. 150 1180 10 Gulden goud 1917 met zilveren penning. 150 1181 10 Gulden goud 1917. FDC. 150 1182 10 Gulden goud 1917. FDC. 150 1206 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Prachtig. 250 1183 10 Gulden goud 1917. FDC. 150 1207 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Prachtig. 250 Gouden dukaat 1815. Sch.201. Zeer fraai/prachtig. 200 1184 10 Gulden goud 1917. Prachtig+. 140 1208 1185 10 Gulden goud 1917. Zeer fraai. 130 1209 Gouden dukaat 1815. Sch.202. Prachtig. 300 1186 10 Gulden goud 1925b. FDC. 150 1187 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140 1188 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140 1189 10 Gulden goud 1925b. Prachtig. 140 1190 10 Gulden goud 1926. FDC. 150 1191 10 Gulden goud 1926. FDC. 150 1210 Gouden dukaat 1815. Sch.202. Prachtig. 300 1192 10 Gulden goud 1927. FDC. 150 1193 10 Gulden goud 1927. FDC. 150 1194 10 Gulden goud 1932. FDC. 150 1195 10 Gulden goud 1932. FDC. 150 1196 10 Gulden goud 1933. FDC. 150 1197 10 Gulden goud 1933. FDC. 150 1211 Gouden dukaat 1816. Prachtig. 350 1198 10 Gulden goud 1933. Prachtig+. 140 1212 Gouden dukaat 1816. Zeer fraai/prachtig. 250 1213 Gouden dukaat 1816. Zeer fraai/prachtig. 250 1214 Gouden dukaat 1817 U. Prachtig. 450 1215 Gouden dukaat 1817 U. Zeer fraai. 200 1199 10 Gulden goud 1875, 76, 77. 3 ex. 400 1200 10 Gulden goud 1911, 12, 13, 17. 4 ex. 550 1201 10 Gulden goud 1925, 26, 27, 32, 33. 5 ex. 650 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 36 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie 1216 Gouden dukaat 1818 U. Prachtig. 150 1235 Gouden dukaat 1829 U. Prachtig. 200 1217 Gouden dukaat 1818 U. Prachtig. 150 1236 Gouden dukaat 1829 U. Zeer fraai. 125 1218 Gouden dukaat 1818 U. Zeer fraai. 125 1237 Gouden dukaat 1829 U. Zeer fraai. 125 1219 Gouden dukaat 1819 U. Prachtig. 250 1220 Gouden dukaat 1819 U. Zeer fraai-. 150 1238 Gouden dukaat 1829 B. Prachtig. Schaars. 750 1239 Gouden dukaat 1830 U. Prachtig. 200 1240 Gouden dukaat 1830 U. Zeer fraai. 125 1241 Gouden dukaat 1831. UNC. 250 1242 Gouden dukaat 1831. Prachtig. 200 1243 Gouden dukaat 1833. Zeer fraai/prachtig. 300 1244 Gouden dukaat 1833. Zeer fraai/prachtig. 300 1245 Gouden dukaat 1834. Zeer fraai. 350 1246 Gouden dukaat 1835. Zeer fraai. 300 1247 Gouden dukaat 1835. Kras keerzijde, overigens zeer fraai. 150 1248 Gouden dukaat 1836. UNC. 500 1221 1222 Gouden dukaat 1820 U. Prachtig. Ex. AA Muntenveiling #43/1109. 500 Gouden dukaat 1820 U. Ca. prachtig. 350 1223 Gouden dukaat 1821 U. Prachtig. 400 1224 Gouden dukaat 1821 U. Prachtig. 400 1225 Gouden dukaat 1822 U. Zeer fraai+. 300 1226 Gouden dukaat 1822 U. Krasjes in het veld, overigens zeer fraai. 250 1227 Gouden dukaat 1825 B. FDC. Zeldzaam stuk in topkwaliteit! 1500 1249 Gouden dukaat 1836. Prachtig+. 400 1228 Gouden dukaat 1827 U. Prachtig. 250 1250 Gouden dukaat 1837. Prachtig. 200 1229 Gouden dukaat 1827 U. Zeer fraai+. 150 1251 Gouden dukaat 1837. Prachtig. 200 1252 Gouden dukaat 1838. Prachtig. 200 1253 Gouden dukaat 1838. Zeer fraai. 150 1254 Gouden dukaat 1839. Prachtig. 250 1255 Gouden dukaat 1839. Zeer fraai/prachtig. 200 1256 Gouden dukaat 1840 fakkel. Sch.224. Prachtig. 350 1257 Gouden dukaat 1840 fakkel. Sch.224. Zeer fraai/prachtig. 250 1230 Gouden dukaat 1828 U. Prachtig/ FDC. 250 1231 Gouden dukaat 1828 U. Ca. zeer fraai. 150 1232 Gouden dukaat 1828/27 U. Ca. zeer fraai. 400 1233 Gouden dukaat 1828 B. Prachtig-. 450 1234 Gouden dukaat 1828 B. Zeer fraai. 250 De veilingcommissie bedraagt 23% plus e 2,50 kavelgeld per kavel. 37 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving 1258 taxatie 1259 Gouden dukaat 1840 lelie. Sch.225. Zeer fraai/prachtig. Gouden dukaat 1840 lelie. Sch.225. Fraai/zeer fraai. 350 150 1260 Gouden dukaat 1841 fakkel. Sch.504. Prachtig. 200 1261 Gouden dukaat 1841 fakkel. Sch.504. Prachtig. 200 1262 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Prachtig. 150 1263 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Zeer fraai+. 140 1264 Gouden dukaat 1841 lelie. Sch.505. Zeer fraai. 125 1265 Gouden dukaat 1849. Zeer fraai/prachtig. 175 1266 Gouden dukaat 1849. Ca. zeer fraai. 150 1267 Gouden dukaat 1895. Ca. zeer fraai. 400 1268 Gouden dukaat 1899. Ca. zeer fraai. 400 1269 Gouden dukaat 1901. Ca. zeer fraai. 500 1270 1271 Gouden dukaat 1908. Prachtig+. Gouden dukaat 1910. Zeer fraai/prachtig. kavel omschrijving 600 400 1274 Gouden dukaat 1916. Prachtig/prachtig+. 600 1275 Gouden dukaat 1917. FDC. 100 1276 Gouden dukaat 1917. UNC. 75 1277 Gouden dukaat 1920. Zeer fraai/prachtig. 1278 Gouden dukaat 1921. FDC. 1279 Gouden dukaat 1921. UNC. 1280 Gouden dukaat 1922. Ca. zeer fraai. 300 1281 Gouden dukaat 1923. Ca. zeer fraai. 125 1282 Gouden dukaat 1924. Ca. zeer fraai. 125 1283 Gouden dukaat 1925. UNC. 1284 Gouden dukaat 1925. Zeer fraai. 1285 Gouden dukaat 1926. Ca. zeer fraai. 100 75 70 75 60 100 1286 Gouden dukaat 1927. FDC. 75 1287 Gouden dukaat 1927. FDC. 75 1288 Gouden dukaat 1927. UNC. 70 1289 Gouden dukaat 1927. UNC. 70 1290 Gouden dukaat 1928. FDC. 75 1291 Gouden dukaat 1928. FDC. 75 1292 Gouden dukaat 1928. UNC. 70 1293 Gouden dukaat 1928. UNC. 70 1294 Gouden dukaat 1928. Prachtig. 60 1295 Gouden dukaat 1932. Prachtig/prachtig+. Schaars. 1296 Gouden dukaat 1937. FDC. 1500 75 1297 Gouden dukaat 1937. UNC. 70 1298 Gouden dukaat 1960. FDC. 150 1299 Gouden dukaat 1960. FDC. 150 1300 Gouden dukaat 1972. Prooflike. 75 1301 Gouden dukaat 1972. Prooflike. 75 1302 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75 1303 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75 1304 Gouden dukaat 1974a. Prooflike. 75 1305 Gouden dukaat 1974b. Prooflike. 200 1306 Gouden dukaat 1974b. Prooflike. 200 1307 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 1308 Gouden dukaat 1975. Prooflike. 75 1309 Gouden dukaat 1976. Prooflike. 75 75 1310 Gouden dukaat 1976. Prooflike. 75 1311 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 75 1312 Gouden dukaat 1978. Prooflike. 75 Gouden dukaat 1985. Proof. 75 Gouden dukaat 1986. Proof. 75 1272 Gouden dukaat 1913. Prachtig/prachtig+. 500 1313 1273 Gouden dukaat 1914. Zeer fraai. 350 1314 38 taxatie MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving 1315 Gouden dukaat 2003. Proof. taxatie kavel omschrijving Dukatenset 75 1316 Gouden dukaat 2004. Proof. 75 1317 Gouden dukaat 2005. Proof. 75 1318 Gouden dukaat 2005. Proof. 75 1319 Gouden dukaat 2005. Proof. 75 1320 Gouden dukaat 2006. Proof. 75 1321 Gouden dukaat 2006. Proof. 75 1322 Gouden dukaat 2007. Proof. 75 1323 Gouden dukaat 2007. Proof. 75 1324 Gouden dukaat 2008. Proof. 75 1325 Gouden dukaat 2008. Proof. 75 1326 Gouden dukaat 2010. Proof. 75 1327 Gouden dukaat 2011. Proof. 75 1328 Gouden dukaat 2012. Proof. 100 1329 Gouden dukaat 2013. Proof. 100 1330 Gouden dukaat 1960, 72, 74a, 74b, 75, 78. 6 ex. 500 1331 Gouden dukaat 1960, 72, 74a, 75, 76, 78. 6 ex. 400 1332 Gouden dukaat 1972, 1974a, 1975. 3 ex. 200 1333 Gouden dukaat 1972, 85, 90 en 93. 4 ex. 250 1334 Gouden dukaat 1985 t/m 2011 compleet. Proof. 25 ex. 1335 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90, 91. Proof. 5 ex. 300 1336 Gouden dukaat 1985, 86, 89, 90. Proof. 4 ex. 250 1337 Gouden dukaat 1985, 86, 94 en 95. Proof. 4 ex. 250 1338 Gouden dukaat 1985, 86. Proof. 2 ex. 120 1339 Gouden dukaat 1991, 92, 93, 94. Proof. 4 ex. 250 1340 Gouden dukaat 1993, 94, 95, 97, 98. Proof. 5 ex. 300 1341 Gouden dukaat 1995, 96, 97, 98. Proof. 4 ex. 250 1342 Gouden dukaat 1999, 2000, 01, 02, 03. Proof. 5 ex. 300 1343 Gouden dukaat 1999, 2000, 01, 02, 03. Proof. 5 ex. 300 taxatie 1360 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1992. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 1996. Goud en dubbel goud. Proof. 225 226 1370 Dukatenset 1999. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 2000. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. Dukatenset 2001. Goud en zilver. Proof. 1371 Dukatenset 2001. Goud en zilver. Proof. 1372 Dukatenset 2004. Goud en dubbel goud. Proof. 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 225 225 225 225 225 225 225 225 80 80 225 2 Euro 1750 1373 2 Euro 2001. Misslag met afwijkende rand. Leuk! 1374 2 Euro 2013 (vrijwel) zonder randschrift. Verpakt in cassette ‘officiële laatste slag’. Oplage ca. 60 stuks. Proof. Schaars. 50 Dubbele gouden dukaat 1344 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof. 150 1345 Dubbele gouden dukaat 1988. Proof. 150 1346 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof. 150 1347 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof. 150 1348 Dubbele gouden dukaat 1991. Proof. 150 1349 Dubbele gouden dukaat 1999. Proof. 150 1350 Dubbele gouden dukaat 2000. Proof. 150 1351 Dubbele gouden dukaat 2002. Proof. 150 1352 Dubbele gouden dukaat 2003. Proof. 150 1353 Dubbele gouden dukaat 2004. proof. 150 1354 Dubbele gouden dukaat 2005. Proof. 150 1355 Dubbele gouden dukaat 2006. Proof. 150 1356 Dubbele gouden dukaat 2007. Proof. 150 1357 Dubbele gouden dukaat 2012. Proof. 200 1358 Dubbele gouden dukaat 2013. Proof. 200 1359 Dubbele gouden dukaat 1988/2011 compleet. Proof. 17 ex. 2500 39 1250 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving 10 Euro goud 1375 10 Euro goud en zilver 2002. Huwelijk. Proof in houten cassette. 10 Euro goud en zilver 2002. Huwelijk. Proof in cassette. 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof. taxatie Prestige en combisets 1415 Combiset Vrede 2005. 5 Euro zilver en 10 euro goud. Proof. Combiset Australië 2006. 5 Euro zilver en 5 dollar zilver. Proof. Combiset Australië 2006. 5 Euro zilver en 5 dollar zilver. Proof. Prestigeset Manhattan 2009. Proof. 1416 Prestigeset Manhattan 2009. Proof. 200 140 1417 Prestigeset Japan 2009. Proof. 200 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 140 1418 Prestigeset Waterland 2010. Proof. 200 1382 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof. 140 1419 Prestigeset Max Havelaar 2010. Proof. 200 1383 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof. 140 1420 Prestigeset Max Havelaar 2010. Proof. 200 1384 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof. 140 1421 Prestigeset Schilderkunst 2011. Proof. 200 1385 10 Euro goud 2006. Australië. Proof. 140 1422 Prestigeset Schilderkunst 2011. Proof. 200 1386 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof. 140 1423 Prestigeset Muntgebouw 2011. Proof. 200 1387 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 140 1424 Prestigeset Grachtengordel 2012. Proof. 200 1388 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 140 1425 Koninklijke Prestigeset 2013. Proof. 600 1389 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof. 140 1390 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140 1391 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140 1392 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 140 1393 10 Euro goud 2010. Manhattan. Proof. 140 1394 10 Euro goud 2009. Manhattan. Proof. 140 1395 10 Euro goud 2009. Japan. Proof. 140 1396 10 Euro goud 2010. Havelaar. Proof. 140 1376 1377 1378 1412 150 1413 150 140 1379 10 Euro goud en 5 euro zilver 2003. Van Gogh. Proof in cassette HNM. 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof. 140 140 1380 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 1381 1414 150 25 25 200 Speciale muntsets 1426 1428 Promotieset De Campen I 1995 met hele leeuwendaalder. Promotieset De Campen II 1996 met halve leeuwendaalder. Promotieset Vliegend Hart zilver 1997. 75 100 1429 Promotieset Vliegend Hart zilver 1997. 100 1430 Promotieset Vliegend Hart goud 1997, met gouden dukaat 1729. In luxe cassette. Promotieset Akerendam I 1999, met gouden dukaat 1724. Promotieset Akerendam I 1999, met gouden dukaat 1724. Stickertje op set geplakt. Promotieset Akerendam II 2001, met zilveren 2 stuiver 1724. Kerstset met gouden penning 2003. Schaars. 1427 1431 1397 10 Euro goud 2010. Waterland. Proof. 140 1398 10 Euro goud 2011. Schilderkunst. Proof. 140 1432 1399 10 Euro goud 2011. Schilderkunst. Proof. 140 1433 1400 10 Euro goud 2011. Muntgebouw. Proof. 140 1401 10 Euro goud 2011. Wereldnatuurfonds. Proof. 140 1402 10 Euro goud 2012. Tulp. Proof. 140 1434 1435 1436 Rembrandt goud collectie 2006 met 6 proofsets en 10 euro goud. De Ruyter goud collectie 2007 met 6 proofsets en 10 euro goud. Twee Eeuwen Amsterdam 2008 met 6 proofsets en 10 euro goud. 50 400 400 300 25 250 250 1403 10 Euro goud 2012. Beeldhouwkunst. Proof. 140 1404 10 Euro goud 2012. Grachtengordel. Proof. 140 1405 10 Euro goud 2013. Vrede van Utrecht. Proof. 200 1406 10 Euro goud 2013. Rietveld. Proof. 200 1407 10 Euro goud 2013. Vredespaleis. Proof. 200 BELANGRIJK! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 1437 20 Euro goud 1408 20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 200 1409 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 200 IMPORTANT! Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 50 Euro goud 1410 50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 300 1411 50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 300 40 250 250 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS kavel omschrijving taxatie kavel omschrijving taxatie Nagekomen inzendingen / Late arrivals 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 Proof munten Juliana geslagen met gepolijste stempels 1 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 5 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 10 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 10 Cent 1968. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 25 Cent 1961. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 1 Gulden 1967 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 1 Gulden 1967 nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 1 Gulden 1968 nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 2 1/2 Gulden 1959 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 2 1/2 Gulden 1960 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 75 100 75 75 100 1451 100 10 Gulden 1970 zilver. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Oplage ca. 40 ex. Zeldzaam. 500 Proofserie 1970. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. 500 100 100 250 250 1452 1448 Proofserie 1969 haan. 1-5-10-25 cent, 1 en 2 1/2 gulden. EINDE VEILING / END OF SALE Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren. 750 We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales. Onze volgende veiling staat gepland voor het voorjaar 2015. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Voor belangrijke objecten willen wij u graag bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken. 1449 Proofserie 1960. 1-5-10-25 cent en 2 1/2 gulden. 500 Our next auction is scheduled for spring 2015. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on important consignments. Colofon Fotografie: Estom Foto Producties 1450 Proofserie 1965. 1-5-10-25 cent en 1 gulden. DTP: iM Creative 400 41 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 BIED INFORMATIE SERVICE BID INFORMATION SERVICE Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? What is the BID INFORMATION SERVICE? De bied informatie service is de gelegenheid om The Bid Information Service is an opportunity to telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te telephone one of our experts and discuss bids that discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen have already been made. We can help improve your u helpen uw bieding meer kans van slagen te bid’s chance of success, by bringing it into line with geven, geheel aangepast aan eventuele andere other bids and the current level of the auction. biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het What we definitely will not do is reveal the level of hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die- the highest bid. We believe such behavior would be gene die dat bod heeft gedaan. improper towards the person who has made that Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw bid. What we will do is tell you which of the bids on reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen the list you have submitted have the greatest heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge- chance of success and which do not. If you wish, wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden you can then increase your bid or bid at other lots. op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu The great advantage is that you will be bidding for biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans those lots you will have the most chance of buying. van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde Fewer bidders will be disappointed, since they will bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben already have decided not to increase their bids for kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop certain lots (for which the prices were already very al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden, high). Instead they can turn their attention to other maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar lots. andere kavels. Of course, the later in the week of auction you ring, Overigens is het zo dat hoe later u in de week van the more information we can provide on the cur- de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren rent state of the bidding. over de actuele stand van zaken! U kunt ons bellen gedurende de week vooraf- Please ring during the week before the auction. gaand aan de veiling. Onze volgende veiling staat gepland voor het voor- Our next auction is scheduled for spring 2015. jaar 2015. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on Voor belangrijke objecten willen wij u graag important consignments. bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken. 42 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Live Internet Bidding via www.aamuntenveiling.com AA Muntenveiling biedt u de mogelijkheid om tijdens de veiling online mee te bieden, dus overal ter wereld. U bent er LIVE bij als de hamer valt en u kunt zelf mee bieden. Let op: • U moet zich registreren met email adres and wachtwoord om mee te kijken en bieden met de veiling • U dient zich uiterlijk 24 uur voor de aanvang van de veiling te registreren • De rekeningen komen gewoon vanuit AA Muntenveiling • U betaalt alleen voor de via LIVE BIDDING gekochte kavels 3% extra commissie. Voor meer informatie over deze service zie www.aamuntenveiling.com of bel 020-6261818. AA Muntenveiling offers you the opportunity to join LIVE INTERNET BIDDING, everywhere in the world. Please note: • You will need to register with an email address and password in order to view the auction • You need to register 24 hours before the auction starts • Invoices will be sent out in the normal way directly from AA Muntenveiling • Only for lots bought through LIVE BIDDING there will be an additional charge of 3%. For more information about this service look at www.aamuntenveiling.com or call +31(0)20-6261818 43 Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol één en ander, voor zover nodig, op te helderen. Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-. Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-. Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen? Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1.Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken. Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd. Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding? 2.Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden. De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken. 3.Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier. Enkele praktijkvoorbeelden: 4.Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren. Een munt is getaxeerd op 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet 80,kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour. Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,- voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Theo Peters (eigenaar Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt. 44 Muntenveiling) MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS UW collectie bij ONS onder de hamer? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818 Muntenveiling - International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen! ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN! De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de overgang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt. U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen. Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs, krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen! Uw voordelen als inzender: • • • • • • • • • • • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk. De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%. Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren. Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs. De inlevervoorwaarden zijn als volgt: • Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste 250,-. • Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres. • Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten. • De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW. •Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden. • Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk. 45 U kunt uw inzending bij ons aanbieden door telefonisch een afspraak te maken. Dit kan dagelijks op telefoonnummer 020-6261818. Veiling 52 Zaterdag 8 november 2014 Het Amsterdam Mariott Hotel is een topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam. Het hotel is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer en beschikt tevens over een royale parkeergelegenheid. Onze veilingen vinden doorgaans plaats in de Edam/Volendam zalen, welke gesitueerd zijn op de eerste verdieping. U zult zien dat de perfecte ambiance van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft. Nieuwezijds Voorburgwal Onze winkel en kantoor zijn gelegen aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252. U bereikt ons met tramlijn 1, 2 of 5, uitstappen op halte Magna Plaza. Dan ca. 150 meter doorlopen naar nummer 252 (schuin achter het paleis op de Dam). Het Amsterdam Marriott Hotel is gelegen aan de Stadhouderskade 21 tegenover het Leidseplein. Het hotel is bereikbaar vanaf het Central Station via tramlijnen 1, 2 of 5 (halte Leidseplein). Marriott Hotel 46 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS VEILINGVOORWAARDEN 1. De verkoop geschiedt à contant met 23% opgeld en 2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aangevangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrekking tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht. 2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging. 3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen. 4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht. 5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergissingen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper. 6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren. 7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de betaling, het risico bij de toeslag. 8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen. 9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten. 10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen. 11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten. 12.Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook. 13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing. Extract of the conditions of sale 1. 2. 3. 4. 5. The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 23% and 2,50 for each seperate lot for commission (VAT included). All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers. Only the Dutch text of conditions of sale is in force. Auszug aus den Versteigerungsbedingungen 1. 2. 3. 4. 5. Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 23% und 2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer). Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig. VOCABULAIRE bankbiljetten brons buitenland bijna div. kwal. gedecentr. gemonteerd gep.stempels geslagen goud hoofdz(akelijk) kartelrand kl(ein formaat) kleur koper krasjes kijkgelegenheid k.z. leuke koop misslag paper money bronze foreign countries nearly mixed quality off centre mounted proof minted gold mostly milled edge note size colour copper(brass) scratches on view rev. important error monnaie de papier bronze pays étranger presque qual.div. décentré monté flan poli frappé d’or pour la plupart dentelure petit format couleur cuivre rayures exposition revers lot important erreur min(iem) muntmeester muntvondst naslag o.a. opbrengst oplage penningen randschade randschrift taxatie var(iëteit) verzameling v.z. zeldzaam zeer zeldzaam zilver zink z.j. banknoten bronze(erz) ausland fast versch.erhaltung dezentriert eingefasst polierte platte geprägt gold meist gerippter rand klein format farbe kupfer kratzer besichtigung rückseite bedeutend los fehler 47 little mintmaster hoard restrike such as result mintage medals damaged rim legend estimation variety collection obverse rare very rare silver zinc no date petite dir. de la monnaie trouvaille fausse entre autres prix atteint tirage médailles comm. dégats á tranche légende estimation variété collection avers rare grande rareté argent zinc sans date unbedeutend münzmeister fund nachprägung u.a. ergebnis auflage gedenkmünzen randfehler umschrift schätzung abart sammlung vorderseite selten sehr selten silber zink o.j. UW MUNTEN VERKOPEN ? Muntenveiling International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen! Uw voordelen als inzender: • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk. • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. • De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. • Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop- percentage schommelt tussen de 98 en 100%. Uw collectie bij ons onder de hamer? • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop- garantie, dus géén retouren. • Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. of • Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk. • Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. liever contante afhandeling? • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs. Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818 MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 Tel. (020) 626 18 18 1012 RR Amsterdam - NL Fax (020) 622 24 54 [email protected] www.aamuntenveiling.com LID