Antiek, kunst en curiosa September veiling 2014 Varia Kavel nr. 4001: Een gepolychromeerd houten beeld van Sint Sebastiaan Met drie metalen pijlen (vierde ontbreekt). mogelijk Vlaams 17e eeuw H 96 cm Richtprijs: € 2000 tot € 3000 Kavel nr. 4002: Ovale glazen schaal op koperen voet 18x51x27 cm Kavel nr. 4003: Een atlas zonder kaarten in lederen band, Joan Blaeu gedrukt in het spaans. Amsterdam, 1663 Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4004: Een bronzen vijzel met stamper Met twee knoppen en inscriptie 'Joannis Wohldran 1843' Duits 19e eeuw H. 19 cm Richtprijs: € 200 tot € 300 Kavel nr. 4005: Een opiumpijp en een wierrookbrander Kavel nr. 4006: Een Japarahouten dienblad, speculaasplank en een mapje met werkjes van o.a. vogels Kavel nr. 4007: Een ivoren balboekje en beursje Beiden met schildje en geprofileerde rand, binnenin met rode stof bekleed. Richtprijs: € 60 tot € 80 Kavel nr. 4008: Een driedelig Weens bronzen kattenorkest bestaande uit drie dansende katten met een trechter, een gieter en een teil, als muziekinstumenten (trommelstok ontbreekt). (3) eerste helft 20e eeuw, niet gemerkt H ca. 10 cm Richtprijs: € 300 tot € 400 Kavel nr. 4009: Marmeren zuil hoek beschadigd H ca. 100 cm Kavel nr. 4010: Een houten polychroom huisaltaar met twee klapdeurtjes met ajour gestoken deurtjes Zuidwest-China, Yao, circa 1900 H 51 cm Kavel nr. 4011: Vervallen jaren Richtprijs: € 300 tot € 400 Kavel nr. 4012: Een polychrome porseleinen waterbaby in houder 20e eeuw Kavel nr. 4013: Grachtenboek Amsterdam, Caspar Philips Jacobszoon "Verzaameling van alle de huizen en prachtige gebouwen langs de Keizers en Heeregrachten der stadt Amsteldam, beginnende van den Binnen Amstel en eindigende aan de Brouwers-Gracht....". Met gravures van Caspar Philips Jacobszoon. Amsterdam, Bernardus Mourik (1768 - 1771) 24 kopergravures ca. 40x50 cm in kartonnen band. Richtprijs: € 900 tot € 1200 Kavel nr. 4014: Boek: Fanciscus Fabricius, Oratio in Natalem... "Oratio in natalem centesimum et quinquagesimum, sive annum jubilaeum tertium Academiae Batavae,...". Met titelvignetten, twee uitklapplaten en portretgravures. In lederen band. Hierbij een klein rond portretminiatuur van een geestelijke in houten lijstje. (2) Leiden, Petrus van der Aa, 1725 26x20,5 cm Richtprijs: € 200 tot € 400 Kavel nr. 4015: Twee diverse miniatuur portretten een ovaal portret van een dame en een iets grotere van een heer, in ivoren lijstjes en één met schildpad. (2) 10x8,5 cm en 14,5x13 cm 19e eeuw Kavel nr. 4016: Boek: Kentekens en waarde van den zuiveren Maagddom, uit volksbegrippen, natuurkennis en zedenkunde met een eenvoudige papieren band, in matige staat. 1793, 204 bladzijden 22,5x13,5 cm Richtprijs: € 50 tot € 100 Kavel nr. 4017: Een ovale herinnerings reliëf in zwarte gesneden lijst ter herdenking van het 50-jarig huwelijk van de Joodse familie Berck te Dordrecht. Deze familie is gerelateerd aan de Dortse schildersfamilie De Wit. 1863 40x35 cm Richtprijs: € 600 tot € 800 Kavel nr. 4018: Een kist met pianolarollen Met muziek van o.a. Beethoven, Chopin, Grieg en Verdi. Inclusief inventaris. Richtprijs: € 150 tot € 250 Kavel nr. 4019: Een scheepsmodel Kavel nr. 4020: Een eikenhouten familiewapen met 3 vogels en halve maan(fam. Bentinck?) Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4021: Een rechthoekig houten kistje met kerfsnede Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4022: Een parelmoer toneelkijker in blauw stoffen hoesje (Den Haag) Richtprijs: € 30 tot € 40 Kavel nr. 4023: Een geelkoperen tabaksdoos Den Bosch, 18e eeuw Richtprijs: € 250 tot € 350 Kavel nr. 4024: Vier diverse gesneden houten beelden Kavel nr. 4025: Een olmenwortelhouten doos met beslag en een palissanderhouten naaikistje Engels, tweede helft 19e eeuw 14x32.5x23 en 12x29x21 cm Richtprijs: € 250 tot € 300 Kavel nr. 4026: Een palissanderhouten schrijfkist met parelmoer slotplaatje. De klep met parelmoeren ovaal. Met zwart lederen blad en met inktpot Engels, tweede helft 19e eeuw 12x35x23 cm Richtprijs: € 200 tot € 250 Kavel nr. 4027: Een ijzeren sculptuur: Now (1983) in de vorm van een zeilschip, gemaakt van scheepsonderdelen. 2012, ongesigneerd H 61 cm Kavel nr. 4028: Een palissanderhouten correspondentiekist en een klein doosje op bolvoetjes eind 19e eeuw 11.5x28x20 en 5x17x10 cm Richtprijs: € 200 tot € 250 Kavel nr. 4029: Een reisglas en een maatbeker in foudraal Engels, eind 19e eeuw Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4030: Een tôle peint miniatuur dienblaadje met toebehoren tweede helft 19e eeuw Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4031: Een bronzen inktpotje Frans, 19e eeuw H 9 cm Richtprijs: € 150 tot € 175 Kavel nr. 4032: Twee marmeren tazza's en een inktpotje Italiaans H 6.5 en 8 cm Richtprijs: € 250 tot € 300 Kavel nr. 4033: Een grote ronde rood marmeren tazza Italiaans H 20 x D 30 cm Richtprijs: € 250 tot € 300 Kavel nr. 4034: Een zwart lak fichedoos Waarin vier kleine speeldoosjes Chinees, rond 1900 Richtprijs: € 150 tot € 175 Kavel nr. 4035: Een mahoniehouten theekistje Het front met verguld bronzen ornament en het deksel met verguld bronzen greep. Hollands, Lod XVI 12x18x10.5 cm Kavel nr. 4036: Een lot van drie stuks Een verguld snijwerk, metalen bokaal met vlinder, kristallen schaal in houder Kavel nr. 4037: Een besteklade met bestek Keltum Kavel nr. 4038: Een kristallen inktpot met Engels zilveren dop op een koperen voet Kavel nr. 4039: Een gesneden ivoren drieluik met een centrale voorstelling van Sint Joris en de draak, geflankeerd door staande figuren, in neo-gotische stijl. 19e eeuw 13x9,5 cm (uitgeklapt) Richtprijs: € 300 tot € 400 Kavel nr. 4040: Boek in lederen band: Houbraken, taferelen der voornaamste geschiedenissen van het oude en nieuwe testament, ... Tweede deel, met vele gravures over de hele en over twee pagina's, de band met goud opdruk. 1728, By Pieter de Hondt te 's Graavenhaage 47x34 cm Richtprijs: € 300 tot € 500 Kavel nr. 4041: Miniatuur beschildering in achtkantig lijstje Vrouw met hondje bij gevel Kavel nr. 4042: Een vijfdelig bronzen bureaustel: Adrianus Remiëns (18901972) bestaande uit inktpot, presse-papier, lakstempel, vloeier en asbakje. (presse-papier met monogram AR) Ca. 1920 Richtprijs: € 800 tot € 1200 Kavel nr. 4043: Lot divers. Twee tinnen kannen met deksels, twee koperen kandelaars, twee tinnen vaasjes, tinnen doosje en paarlemoer doosje. (8x) Kavel nr. 4044: Drie Coromandel houten beeldjes Drie Coromandel houten gehurkte figuren een maal 6 cm en twee maal 4,5 cm. Kavel nr. 4045: schildpad theedoos de bolpootjes en randen ivoor en met binnendeksel (barst in deksel). Hollands Biedermeier 10x13x8 cm Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4046: Een rechthoekige Russische lakdoos op het deksel een beschildering van een ballerina. 20e eeuw 9x22x12,5 cm Kavel nr. 4047: Een bronzen reliëf met een voorstelling van het schilderij "Langs moeders graf" naar een origineel van Josef Israels uit 1856. 20e eeuw 29x22 cm Richtprijs: € 100 tot € 150 Kavel nr. 4048: Een Grieks houten ikoon met een voorstelling van Christus, Maria en Jozef boven een voorstelling met Dimitrios en George (in matige staat, hout beschadigd door houtworm). 19e eeuw 34x31 cm Richtprijs: € 300 tot € 400 Kavel nr. 4049: Een houten boeddhakop Kavel nr. 4050: Een houten speelgoed vrachtwagen 54x30 cm Kavel nr. 4051: Een verzameling diverse poppen diverse formaten en enkele beschadigingen Kavel nr. 4052: Twee vergulde houten reliefs met vruchten en bladwerk Kavel nr. 4053: Een mahoniehouten lattenstoof met koperen binnenbak 19e eeuw H circa 50 cm Kavel nr. 4054: Een grote koperen samovar Kavel nr. 4055: Een bronzen brander in de vorm van een werelbol met tweekoppige adelaar H circa 26 cm Kavel nr. 4056: Twee diverse portretminiaturen op ivoor Kavel nr. 4057: Een metalen vogelkooitje met twee vogeltjes met speelwerk H circa 27 cm Kavel nr. 4058: Een koperen bak met deksel, cloisonne bloempot Kavel nr. 4059: Een boek Louis Couperes 1e druk, 1e oplage. waarschijnlijk 1894, uitgave L.J. Veen, A'dam Kavel nr. 4060: Een lot diverse militaire en andere figuren Kavel nr. 4061: Een lot diverse figuren, jachtgroep militaire, paarden, en ridders Kavel nr. 4062: Een miniatuur poppensofa, gekleurd masker Kavel nr. 4063: Een lot speelgoed tram, naar marklin, blikken motorfiets met rijder, Paya Belsein, dierenfiguurtjes, mechanische molen, E.A. Kraus, overwegboom Kavel nr. 4064: Een lot speelgoed een koe met wieltjes, oud blikken lichtspel, aantal figuurtjes Kavel nr. 4065: Een lot technisch speelgoed een stoommachine, blikken carousel, aantal figuurtjes, blikken watermolen